Skanska v České Republice
c

Virtual Design and Construction - VDC

VDC vystihuje soušasně BIM (Building Information Management / Modeling) a Digitalizaci stavebnictví.

BIM model administrativní budovy Visionary

V České republice a na Slovensku jsme lídrem zavádění metodiky BIM do všech fází životního cyklu projektů jak v pozemním, tak v dopravním stavitelství. Od návrhu, přes realizaci až po správu staveb podporujeme digitalizaci dat a omezení papírové formy dokumentů. S metodikou BIM máme několikaleté zkušenosti na probíhajících či již dokončených projektech. 

Oddělení VDC (Virtual Design and Construction) se věnuje především digitalizaci stavebních projektů. Digitalizace je vlastně sběrem a znázorněním aktuálních geometrických, fyzických a funkčních vlastností výrobku v digitální podobě. BIM je důležitou součástí tohoto konceptu a významným krokem při digitalizaci stavebnictví.

Spolupracujeme s technickými univerzitami na výzkumné činnosti a formou poradenství, přednášek, workshopů a podpory studentů v mezinárodních soutěžích podporujeme rozvoj BIM v ČR a SR.

Podporujeme projekty v dopravním stavitelství zaměřených na technické inovace, jejichž cílem je odstranění nedostatků dnešní infrastruktury jak v silniční, tak i kolejové dopravní síti, včetně mostů a tunelů.

Poslední úprava textu: 26.11.2018