Skanska v České Republice

Rezidenční development

Rezidenční development

Od roku 1997 doposud jsme v Praze vytvořili přes 9 000 nových domovů, ve kterých žije přes 20 tisíc obyvatel. Rezidenční projekty s důrazem na úspory energie a vody, certifikované materiály, ochranu přírody a budování komunit. Pomáháme vytvářet novou kulturu bydlení v modrozelených čtvrtích. Prosazujeme inovativní technologie. Stavíme bydlení pro ty, kteří chtějí být připraveni na budoucnost.

Udržitelně přistupujeme k energii, vodě, materiálům, lidem i přírodě


Pomáháme vytvářet kulturu bydlení v modrozelených čtvrtích. Prosazujeme inovativní technologie. Stavíme bydlení pro ty, kteří chtějí být připraveni na budoucnost.

Jako první jsme se v České republice zavázali k projektování a výstavbě udržitelného bydlení podle mezinárodní certifikace BREEAM s cílem podpořit zdraví obyvatel, sousedství i celé planety. Kromě garantované kvality je naším cílem minimalizace dopadu nově vznikajících obydlí na životní prostředí a do roku 2045 už i nulová uhlíková stopa. Významně proto investujeme do nových materiálů z ověřených zdrojů, inovativních způsobů výstavby, úsporných a dlouhodobě udržitelných řešení.

Ve Skanska vycházíme z přesvědčení, že role developera je vytvářet prostředí, v němž lze kulturně žít a vychovávat nové generace. Stavíme proto celek, nikoliv pouze bytové domy. Takový ucelený prvek pak může čtvrť plnohodnotně doplnit, a stát se novou a důležitou součástí města.

— Petr Michálek, generální ředitel Skanska Residential —

Kultura bydlení

Jsme odhodlání definovat novou kulturu bydlení v Česku. Jsme zodpovědní za to, aby kolem nás nevyrůstaly solitéry, ale projekty, které zapadají do původního prostředí, domy, které respektují přírodu i potřeby starousedlíků, mají přidanou hodnotu pro své obyvatele a jejich okolí.