Skanska v České Republice
c

Referenční projekty

Kancelářskou budovu Parkview jsme podle návrhu prestižního newyorského studia Richard Meier & Partners dokončili v roce 2020. V pankrácké kontextu komorní projekt o celkové pronajímatelné ploše 16 000 m2 tvoří nerozlučnou dvojici se City Green Court, naším starším projektem v této lokalitě. Přijďte se podívat na světelnou instalaci znázorňující mraky Marka Číhala ve atriu budovy nebo posedět a odpočinout si v zapuštěném ostrůvku pod ní.

praga thin.jpg

Karlínská budova Praga Studios (2019) se může pochlubit především svou industriální atmosférou navazující na genius loci této čtvrti. Jedna z nejekologičtějších kancelářských budov světa totiž vznikla v místě bývalého výrobního automobilky Praga. Zdánlivě strohý design často rozezní oranžové pianino, na které si můžete ve vstupním lobby zahrát. A nezapomeňte zajít do 1. flexitariánské restaurace v Praze. #Spojka se nachází v přízemí Praga Studios a skvěle tam vaří!

Visionary thin.jpg

Projektem Visionary (2018) jsme část Holešovic otevřeli nové kancelářské výstavbě. A museli jsme přijít s opravdu mimořádným projektem! Visionary získalo jako první v ČR a ve střední Evropě certifikát WELL, který hodnotí kvalitu interiéru z pohledu jejich uživateůl. Trvale se drží v první desítce nejekologičtějších budov světa. A má spoustu výhod i pro obyvatele Prahy 7. Ve Visionary sídlí poliklinika s ordinacemi praktických i specializovaných lékařů, lékárna a státní mateřská školka. Za budovou jsou veřejně přístupná sportoviště a na jedné ze střešních teras běžecká dráha pro nájemce.

five thin.jpg

Projekt Five (2017) na Smíchově elegantně spojuje minulost s budoucností. Moderní kancelářské prostory jsme totiž postavili v místě bývalé tramvajové vozovny. Zachovali jsme však vstupní fasádu a na původní využití odkazujeme například v recepci: jsou tu velké dopravní hodiny z původního depa a street artové dílo Jakuba Matušky aka Maskera.

corso thin.jpg

Karlínský projekt Corso Court, který jsme dokončili v roce 2015, využíváme jako svou centrálu. Jako jedni z prvních jsme tehdy zavedli tzv. activity based workplace. Na pozemku za budovou jsme zřídili volně přístupnou udržovanou komunitní zahradu, která je vybavená posezením s wi-fi připojením a el. zásuvkami pro práci, tak i šachovými a pingpongovými stoly k odpočinku.

Riverview thin.jpg

Dechberoucí výhledy na Vyšehrad a Pražský hrad, prvky skandinávské architektury a klid na břehu Vltavy. Sedmipodlažní kancelářská budova Riverview (2014) v zavedené čtvrti Praha 5 – Smíchov byla prvním projektem v ČR, kde jsme využili technologii BIM při navrhování i výstavbě budovy.

City Green Court_thin.jpg

City Green Court, který jsme postavili v roce 2012 na Pankrácké pláni, drží důležité prvenství. Díky prestižnímu certifikátu udržitelnosti LEED Platinum pro Core & Shell a LEED Platinum pro Commercial Interior se stal první zelenou komerční kancelářskou budovou v ČR. Odstartovali jsme éru trvale udržitelného developmentu, který je dnes na pražském trhu moderních kancelářských prostor standardem.