Skanska v České Republice
c

Kancelářská budova Riverview dosáhla 100% obsazenosti

Tisková zpráva 23.02.2015 13:00 CET

Společnost Skanska Property Czech Republic pronajala veškeré maloobchodní jednotky v budově Riverview. Kromě hlavního nájemce, globální farmaceutické společnosti MSD, budou budovu využívat firmy Sodexo, SWN a Window Holding s jejich značkou VEKRA.

Riverview se nachází na břehu Vltavy v rozvíjející se obchodní čtvrti Praha 5 – Smíchov. Projekt je v pěší vzdálenosti od stanice metra Anděl a autobusové a tramvajové zastávky Na Knížecí. V dosahu je široká škála služeb a umístění blízko řeky navíc nabízí řadu možností trávení času s působivými výhledy.

Kancelářské plochy budovy Riverview byly z téměř 90 procent pronajaty přední nadnárodní farmaceutické společnosti MSD, která bude prostory budovy Riverview využívat pro svůj globální inovativní IT hub. Maloobchodní prostory v přízemí budovy jsou rozděleny do tří jednotek a využívány společnostmi SWN, Sodexo a VEKRA.

SWN a VEKRA budou maloobchodní prostory využívat jako předváděcí prostory. Firma SWN je výrobcem schodišť a VEKRA výrobcem oken a dveří. Jejich předváděcí prostory se tím budou vzájemně doplňovat. Třetí jednotku promění firma Sodexo v restauraci, která bude nabízet gastronomické služby nejen nájemcům budovy Riverview, ale také blízkému okolí.

„To, že jsme ihned po dokončení dosáhli 100% obsazenosti, ukazuje rostoucí zájem o čtvrť Smíchov a o udržitelné a vysoce kvalitní projekty, které využívají inovativní stavební řešení a materiály“, říká Marie Passburg, Managing Director společnosti Skanska Property Czech Republic.

Sedmipodlažní budova byla dokončena v prosinci roku 2014 a prodána společnosti Invesco Real Estate v říjnu téhož roku. Riverview usiluje o získání minimálně certifikátu LEED Gold. Nabízí přibližně 7.000 m² pronajímatelné plochy. Použitá zelená řešení zvyšují komfort pracovního prostředí a minimalizují provozní náklady, zejména díky snížení spotřeby vody a energií. Komplex byl navržen renomovaným švédským architektonickým studiem Tengbom. Generálním dodavatelem stavby byla společnost Skanska a. s.