Skanska v České Republice
c

Budova ve tvaru diamantu rozzářila Západní město

Tisková zpráva 20.01.2010 0:00 CET

Praha Po kolaudaci stavby v prosinci 2009 proběhlo v těchto dnech úspěšně předání tří administrativních budov komplexu Západní Město – City Administrativa, které vyrostlo v blízkosti pražské stanice metra Stodůlky. Dominanta, devítipodlažní budova ve tvaru diamantu, je doplněna dvěmi menšími budovami – jednou pětipodlažní a druhou šestipodlažní. Investorem jednoho z největších projektů v Praze je společnost FINEP. Zhotovitelem první fáze stavby je společnost Skanska a.s., divize Pozemní stavitelství.

Západní mesto

„Jedná se o jednu z historicky nejvyšších zakázek společnosti Skanska v oblasti pozemního stavitelství. Výstavba předaných administrativních budov přišla na 2,25 miliard korun,“ uvedl Petr Šimon, ředitel závodu Čechy, Skanska a.s.. Zcela nová obytná a kancelářská čtvrť roste v okolí pražské stanice metra Stodůlky. V první fázi byly na polích a loukách vystavěny tři administrativní budovy a zbudována kompletní infrastruktura pro celou budoucí čtvrť. Devítipodlažní budova ve tvaru diamantu by se měla stát magnetem administrativního komplexu, který přitáhne lidi. Budova má volný parter, který bude využíván například pro pořádání koncertů či umístění venkovní galerie.

„Výstavba tří administrativních budov s 100 000 m2 pronajímatelných ploch odstartovala kompletní proměnu celé oblasti, kdy sto padesát hektarů nezastavěných ploch nahradí živá obytná a kancelářská čtvrť až pro pětatřicet tisíc lidí,“ dodal Richard Bakos, projektový manažer závodu Čechy, Skanska a.s.

Projekt Západní město – City Administrativa patří k největším, které se v Praze staví. A to jak z pohledu výše investice, tak velikostí zastavěné plochy. Dvě z budov již mají také své nájemce – do devítipodlažní budovy, která je spojena s nižší pětipodlažní ve tvaru písmene H se pomalu stěhuje společnosti Siemens, která zde bude mít sídlo své české pobočky.

Základní údaje: Název: Západní Město – City administrativa Lokalita: Praha, při komunikaci Jeremiášova Investor: FINEP CZ a.s. Zhotovitel: divize Pozemní stavitelství závod Čechy, Skanska a.s. Projektant: AHK Architekti, Ing. Arch. Zdeněk Hölzel, Akad. arch. Jan Kerel Doba výstavby: březen 2008 – leden 2010 Rozloha pronajímatelných ploch: 100 000 m2