Skanska v České Republice
c

Kousek Španělska v novém hotelu nh Praha Radlická

Tisková zpráva 05.02.2010 0:00 CET

Praha V průběhu měsíce ledna předali stavaři budovu hotelu „nh Praha Radlická“, který patří mezi 350 hotelů přední mezinárodní sítě se sídlem v Madridu. Nová budova, jejíž interiér ve španělském stylu není ve střední Evropě typický, byla postavena v blízkosti pražské stanice metra Anděl společností Skanska a.s., divize Pozemní stavitelství. Investorem stavby je společnost APARTS.

Hotel Radlická

„Jsme velmi pyšní, že se nám tento projekt podařilo realizovat. Věříme, že hotel, kde se pojí design, střídmost, funkčnost a kvalita, bude vyhledávaným místem návštěvníků Prahy,“ uvedl zástupce investora David Fredesvindo Gomez Castro.

Budova hotelu je umístěna v prostoru proluky ve stávající zástavbě domů z přelomu 19. a 20. století. Hotel bude provozován špičkovou mezinárodní sítí se sídlem ve Španělsku, která má 350 hotelů po celém světě a patří k třem nejlepším v Evropě. Jako ve Španělsku se také budou cítit hosté hotelu. Design interiéru je navrhnut v jižním stylu, přičemž jsou zde například dlažby a obklady z mramoru. Velmi zajímavé jsou také použité technologie. Osvětlení a celý systém měření a regulace teploty je možné sledovat a především ovládat na dálku z Vídně, kde je umístěna centrála pro střední a východní Evropu.

„Vzhledem k tomu, že jsme stavbu hotelu realizovali v prostoru bývalé proluky, museli jsme nejprve zajistit okolní domy stěnou z pilířů. Teprve poté bylo možné začít s hloubením sedmi metrových základů stavby. Díky preciznímu přístupu všech na stavbě nedošlo k žádným komplikacím či poškozením okolních obytných staveb,“ dodal Miloš Dubský, projektový manažer závodu 02, Skanska a.s.

Základní údaje: Název: Novostavba Hotelu u. Radlická, Praha 5 – Smíchov Lokalita: Praha 5 – Smíchov Investor: APARTS, s.r.o. Zhotovitel: závod 02, divize Pozemní stavitelství závod Čechy, Skanska a.s. Projektant: L.Z Atelier, s.r.o. Doba výstavby: leden 2008 – prosinec 2009 Cena: 294 milionů Kč