Skanska v České Republice
c

Bydlení Pod Vodárenskou věží láká na kvalitu a metro

Tisková zpráva 23.10.2008 0:00 CET

Praha Zatímco někteří developeři projekty tlumí a odprodávají, poptávka po kvalitních a zajištěných projektech je relativně stabilní. „Dříve lidé kupovali téměř cokoliv, hlavně, aby měli vlastní byt, ale dnes jsou mnohem náročnější a požadují vyšší přidanou hodnotu,“ vysvětluje Petr Fanta, generální ředitel společnosti Skanska Reality. Právě s tímto vědomím zahajuje Skanska prodej 44 bytů v komorním projektu Pod Vodárenskou věží v Praze 8. Atraktivní bytový dům ve vyšším standardu a vzdálenosti 3 minuty od metra nabídne byty v kategoriích 1+kk až 3+kk, ceny včetně sklepní kóje, garážového stání a DPH začínají na 61 tisíci korunách za metr čtvereční.

projekt Pod Vodárenskou veží v Praze 8

První příznaky poklesu zaznamenal trh s byty letos na jaře. Pocítili jej zejména menší developeři a také společnosti, které financují své projekty z bankovních úvěrů. „Banky sice zpřísnily podmínky pro poskytování hypoték, nicméně na financování projektů využíváme zásadně zdroje naší mateřské společnosti, takže ani teď nemáme problém přicházet s přesně cílenými novinkami,“ říká Petr Fanta, generální ředitel společnosti Skanska Reality.

Takovou novinkou je i bytový dům Pod Vodárenskou věží, který vznikne mezi ulicemi Davídkova, Lhotákova a Pod Vodárenskou věží v Praze 8. Jeho obrovskou devizou je zejména dopravní dostupnost – dům je doslova na dohled od stanice metra Ládví a několika autobusových zastávek. Autem cesta do centra trvá 10 až 15 minut. V místě se nachází veškerá občanská vybavenost včetně nákupního a zábavního centra s multikinem, aquaparkem a zimním stadiónem.

Čtyřpatrový bytový dům nabídne celkem 44 bytů s dispozicemi od 1+kk do 3+kk a obytnou plochou od 39 do 88,5 m2. Dva byty v pátém podlaží jsou navrženy s velkými střešními terasami. Standardní součástí každého bytu je sklepní kóje a balkón, lodžie nebo terasa. Ke větším bytům náleží i garážové stání.

Všechny byty budou nadstandardně vybaveny, v základní nabídce je například dřevěná třívrstvá plovoucí podlaha, keramická glazovaná dlažba, dřevěná eurookna či bezpečnostní dveře. Každý byt lze samozřejmě upravit přesně podle přání a požadavků zákazníka, který bude mít možnost řady klientských změn.

Základní informace: Název: Bytový dům Pod Vodárenskou věží Lokalita: Praha 8, Libeň Investor: Skanska Reality a.s. Počet bytů: 44 Velikost bytů: 1+kk až 3+kk Cena: 61 718 Kč/m2 včetně sklepní kóje, garážového stání a DPH Předpokládané zahájení výstavby: 30.10.2008

Kontakt: Ondřej Šuch Mgr., Vedoucí externí komunikace