Skanska v České Republice
c

City Green Court společnosti Skanska obdržel certifikaci LEED® Platinum

Tisková zpráva 29.11.2012 9:00 CET

Nedávno dokončený kancelářský projekt společnosti Skanska City Green Court v Praze 4 získal certifikaci LEED® Platinum pro Core&Shell. S přihlédnutím ke spekulativní výstavbě a hodnocení v nejnovějším systému LEED® 2009 se jedná o první projekt v České republice, který se může pochlubit oceněním nejvyšším LEED®, Platinum.

City Green Court, Praha 4

Po akvizici na jaře roku 2010 byl původní návrh budovy City Green Court od newyorského architektonického studia Richard Meier & Partners upraven v souladu s požadavky společnosti Skanska za účelem dosažení nejvyšší úrovně certifikace LEED®. Certifikace byla udělena na základě řady zelených řešení, stavebních prvků a inovací, které mají pozitivní vliv na samotný projekt i jeho okolí. Mezi tyto prvky patří například: sofistikovaný systém osvětlení využívající obsazenosti a senzorů denního světla, zelená střecha, vysoce efektivní zavlažovací systém či působivé uzavřené atrium s využitím přirozeného větrání.

"Jsme poctěni potvrzenou certifikací nejvyšší možné úrovně, která jen stvrzuje naše odhodlání podporovat trvale udržitelný rozvoj,“ říká Marie Passburg, prezidentka společnosti Skanska Property Czech Republic. "Díky úzké spolupráci se stavební jednotkou Skanska a vysokému nasazení jsme úspěšně dosáhli jednoho z našich důležitých cílů - upevnění pozice společnosti Skanska v oblasti zelené výstavby kancelářských budov,“ dodává Passburg."

V rámci výstavby projektu je také jako první svého druhu na českém trhu měřena uhlíková stopa. Během provozu budovy bude snahou společnosti Skanska zvyšovat povědomí o výstavbě šetrných budov, ať už v rámci „Zeleného vzdělávacího programu“ či tzv. zelené příručky pro nájemce.

Budova City Green Court již přivítala své první nájemce - společnost GSK, Skanska Property Czech Republic a klientské centrum společnosti Skanska Reality. Největší nájemce, společnost PwC se do budovy nastěhuje v nadcházejících dnech. Osmipodlažní budova nabízí 16 300 m2kancelářských/ maloobchodních prostor soustředěných kolem impozantního zaskleného atria, které poslouží nájemcům pro jejich společné setkávání.