Skanska v České Republice
c

Personální změny ve skupině Skanska v ČR

Tisková zpráva 05.01.2009 0:00 CET

Praha Skupina Skanska v České a Slovenské republice mění klíčové manažery. Novým předsedou představenstva a generálním ředitelem Skanska DS se od 1. ledna 2009 stal Michal Reiter. Nového předsedu představenstva a generálního ředitele má od téhož data také Skanska Reality, stal se jím Björn Mattsson. Oba se také současně stali členy představenstva mateřské společnosti Skanska CS.

Novým generálním a současně obchodním ředitelem Skanska DS se od 1. ledna 2009 stal Michal Reiter, dosavadní ředitel Direkce Morava téže společnosti. Nahradil tak dosavadního generálního ředitele Josefa Hájka a obchodního ředitele Milana Matzenauera, kteří ze skupiny Skanska odcházejí. Michal Reiter se od téhož data stal předsedou představenstva Skanska DS a členem představenstva Skanska CS. Ing. Michal Reiter (narozen 1964) vystudoval VUT v Brně, obor dopravní stavby. Ve Skanska působí od roku 1987 a postupně prošel funkcemi od asistenta stavbyvedoucího až po ředitele direkce. Michal Reiter je ženatý, má dvě děti a ve volném čase se zabývá turistikou a cyklistikou.

Novým předsedou představenstva a generálním ředitelem Skanska Reality a členem představenstva Skanska CS se od 1. ledna 2009 stal Björn Mattsson, který přichází z obdobné funkce ve Skanska Residential Development Nordic. Petr Fanta, dosavadní generální ředitel Skanska Reality, ze skupiny Skanska k 31. lednu 2009 odchází. Björn Mattsson (narozen 1967) vystudoval stavební fakultu Kalmarské technické univerzity ve Švédsku. Ve společnosti Skanska působí od roku 1996 a specializuje se zde na oblast rezidenčního i komerčního developmentu. Mezi jeho koníčky patří kromě rodiny především hra na kontrabas v jazzových kapelách.

Představenstvo Skanska CS bude od počátku roku 2009 pracovat ve složení:

předseda Ing. Dan Ťok, generální ředitel Skanska CS a.s. místopředseda Ing. Patrik Choleva, MBA, finanční ředitel Skanska CS a.s. členové Zuzana Jiránková, personální ředitelka Skanska CS a.s. Ing. Jindřich Topol, generální ředitel Skanska CZ a.s. Ing. Michal Reiter, generální ředitel Skanska DS a.s. Björn Mattsson, generální ředitel Skanska Reality a.s. Ing. Leoš Vrzalík, generální ředitel Skanska Servis a.s.

Kontakt: Ondřej Šuch Mgr., Vedoucí externí komunikace