Skanska v České Republice
c

Pohádková noc pro malé stavitele

Tisková zpráva 09.04.2014 11:15 CET

Praha (9. dubna 2013) – V pátek 4. dubna proběhla v pražské centrále společnosti Skanka Pohádková noc s Bořkem stavitelem. Stavební firma ji uspořádala pro děti svých zaměstnanců. Inspirovala se mezinárodní akcí Noc s Andersenem, která již čtrnáctý rok probíhá vždy na jaře v celé České republice. Tradičně ji pořádá Svaz knihovníků a informačních pracovníků (SKIP), jehož činnost společnost Skanska dlouhodobě podporuje.

spolecne foto

Oblíbená akce na podporu dětského čtenářství, při níž děti tráví noc v knihovně s řadou zábavných aktivit, inspirovala skupinu Skanska k tomu, aby knihu a stavbu propojila prostřednictvím oblíbené postavičky Bořka stavitele. „V pátek u nás čtení spojené s aktivitami zaměřenými na stavitelství proběhlo poprvé. Plánujeme pokračovat i v jiných pobočkách. Děti jsme vybavili reflexními vestičkami a přilbami. Některé byly z pracovních ochranných pomůcek tak nadšené, že si je oblékly také ráno na cestu domů. Poznaly prostředí, kde pracuje jejich máma nebo táta, a vyzkoušely si práci stavitelů. Čekaly tu na ně pohádkové bytosti, které jim připravily řadu aktivit, například balónkovou hru, výtvarnou dílničku nebo skládání dětského origami,“ vysvětluje Lucie Laňková, tisková mluvčí společnosti Skanska.

Touto akcí se Skanska připojila k Mezinárodnímu dni dětské knihy, který se na celém světě připomíná druhého dubna, tedy v den narození známého dánského pohádkáře. Metoda osobního vzoru v předčítání se osvědčila jako účinný způsob, jak děti seznámit s dobrodružstvím, které knihy nabízejí. „Líbily se mi soutěže a hry. Pak taky pohádky, které četla princezna Monika. A úplně nejlepší bylo stavění domečků,“ říká pětiletý Tomáš Marhold.