Skanska v České Republice
c

Rezidenční čtvrť Botanica spojí bydlení a byznys

Tisková zpráva 29.07.2008 0:00 CET

Praha Rezidenční čtvrť Botanica, která vyrůstá v Praze 5 -Jinonicích, byla dosud známá díky nabídce rodinných domů a bytů. Ambice developera jsou však vyšší – tato část Prahy se má během několika málo let proměnit v živou administrativně obytnou čtvrť. První částí budoucího administrativního areálu Botanica je komplex Business Park Botanica, který se skládá ze čtyř kancelářských budov.

„Naším dlouhodobým cílem je, aby se areál Botanica stal novou pražskou čtvrtí, která nebude sloužit pouze k bydlení, ale též jako místo, kam budou lidé mířit za prací i zábavou. Prvním krokem k naplnění této vize je výstavba čtyř energeticky úsporných administrativních budov v západní části areálu,“ říká Petr Fanta, generální ředitel společnosti Skanska Reality.

Čtyřpodlažní objekty jsou navrženy podle nejmodernějších ekologických zásad, jedním z cílů projektantů je co nejvyšší energetická úspornost budov, architektonické ztvárnění a variabilita interiérů. Fasády pokryje popínavá zeleň a pro všechny budovy jsou charakteristická velká okna, která umožní intenzivní využití denního světla.

Budovy K1 až K4 Business Parku Botanica budou řešeny jako čtyři solitéry na společném podnoži. Budou tedy tvořit uzavřený a architektonicky sjednocený blok domů. Všechny objekty budou mít dvě podzemní a pět nadzemních podlaží, přičemž páté nadzemní podlaží bude, v souladu s bytovými domy v celé čtvrti, ustupující. Vnitřní dispozice objektů budou záviset na přání zákazníků. Jsou navrženy tak, aby mohly fungovat jako jednotlivé kanceláře nebo jako open space.

Každý objekt je architektonicky rozdělen a má vizuálně odlišené fasády. Severní část bude obložena profilovanými hliníkovými plechy a obrostlá zeleným pláštěm popínavých rostlin, povrch jižní fasády budou tvořit keramické obklady s velkými pásovými okny. Všechny objekty budou mít speciální systém venkovních žaluzií s centrálním systémem ovládání.

Velkým trumfem areálu Botanica je výborná dopravní dostupnost a plná občanská vybavenost lokality. Několik desítek metrů od budoucího Business Parku leží stanice metra Nové Butovice a zastávky MHD. Motoristé ocení nedaleký nájezd na dálnici D5 či na městský okruh. Během několika minut je tak možné dojet z areálu automobilem jak do centra Prahy, tak například na letiště Ruzyně.

Výstavbu Rezidenční čtvrtě Botanica zahájila společnost Skanska v roce 2002. Ve čtvrté etapě nyní nabízí Realitní kancelář Skanska 124 bytů ve čtyřech bytových domech a 22 rodinných domů. Botanica patří k vysoce oblíbeným lokalitám, k dnešnímu dni zde v některém z 13 bytových a 84 rodinných domů prvních tří etap našlo nový domov již více než 500 rodin. Součástí areálu jsou také odpočinkové zóny pro relaxaci všech, kteří budou v této lokalitě vlastnit nový domov nebo sem budou docházet za zaměstnáním.

Základní informace: Název: Business park Botanica, budovy K1 až K4 Lokalita: Praha 5, Jinonice Developer: Skanska Reality a.s. Projektant: Arch.Design, s.r.o. Zahájení výstavby: 1Q/2009

Kontakt: Ondřej Šuch Mgr., Vedoucí externí komunikace