Skanska v České Republice
c

Pardubické sídliště Černá za Bory získalo novou tvář

Tisková zpráva 12.05.2008 0:00 CET

Pardubice Obyvatelé pardubického sídliště Černá za Bory mohou s letošním jarem trávit více příjemných chvil v okolí svých domů. Toto sídliště dostalo v těchto dnech zcela novou, moderní a důstojnější podobu. Druhá etapa regenerace veřejných prostor ve východní části ulice Na Rybníčkách přinesla nejen celkovou úpravu zpevněných ploch, ale také nové lavičky či zeleň. Práce dokončila společnost Skanska DS s měsíčním předstihem v dubnu letošního roku, projekt zahájila v říjnu 2007. Investorem projektu je Statutární město Pardubice. Z celkových 11 miliónů korun, které stavba stála, poskytlo 5 milionů město Pardubice, 6 milionů pak byla dotace od Ministerstva pro místní rozvoj ČR.

„Pro místní lidi vzniklo podél hlavní silnice 172 nových parkovacích stání v zámkové dlažbě, devět z nich je určeno pro řidiče se sníženou pohyblivostí. Také jsme postavili tři nové přístřešky na kontejnery a domovní odpad a vysadili novou zeleň, zejména živé ploty, keře a stromy,“ uvádí manažer projektu Petr Slováček ze společnosti Skanska DS.

Projekt počítal se zachováním páteřní komunikace s novým asfaltovým povrchem, která byla doplněná o nová parkovací stání. V rámci rekonstrukce byly strženy stávající přístřešky na kontejnery a domovní odpad a nahradily je tři nové. Stavbaři Skanska také vyměnili veřejné osvětlení včetně kabelových rozvodů. Na zpevněných plochách jsou připraveny nové lavičky a koše na odpadky, na celém území byly na závěr provedeny sadové úpravy.

Kontakt: Ondřej Šuch Mgr., Vedoucí externí komunikace