Skanska v České Republice
c

Skanska Reality odstartovala prodej dalšího bytového domu v projektu Chodovec City

Tisková zpráva 03.09.2013 10:45 CET

Domov zde najdou rodiny s dětmi.

V pondělí 26. srpna 2013 byl zahájen prodej bytového domu Affinity v Praze 11, na Chodovci. V pětipodlažním bytovém domě najde svůj nový domov 64 rodin či párů – právě tolik je tu bytů od 1+kk o velikosti 38 m2 po 5+kk s rozlohou do 119 m2. Hlavní podíl bytů je ve velikostech 3+kk a 4+kk, což odpovídá potřebám rodin s dětmi. Součástí všech bytů jsou balkony či terasy. Průměrná cena za m2 vychází na 49 000 Kč vč. DPH*.

Affinity - exterier

 „Název Affinity (v češtině příbuzenství či spříznění) odráží zacílení projektu. Předpokládáme, že velká část klientů bude vzhledem k větším velikostem nabízených bytů složená zejména z rodin s dětmi. Příbuzenství vyjadřuje důvěrný vztah mezi rodinnými příslušníky, kteří spolu žijí mnoho let ve společné domácnosti. Spřízněnost může být také pojmem pro sousedské vztahy, které zde mohou vznikat, neboť rodiny s dětmi budou od svého bydlení očekávat podobnou funkci,“ řekla Naděžda Ptáčková, ředitelka odboru Vývoje projektů a akvizic divize Skanska Reality.  
Pětipodlažní bytový dům navazuje na již realizovanou výstavbu čtyř bytových domů projektu Chodovec City v této lokalitě a bytový dům Opportunity, jehož prodej a výstavbu developer zahájil letos na jaře. Krom 64 bytů budou v prvním nadzemním podlaží ještě 2 komerční prostory se samostatnými vchody. Parkovacích stání bude v domě 78, včetně návštěvnických.
Dům Affinity je naplánován, stejně jako předchozí projekty Skanska Reality, v nízkoenergetickém standardu s průkazem energetické náročnosti budovy B – velmi úsporná. To v tomto případě znamená důkladné zateplení obálky budovy a kvalitní okna. Na východní, jižní a západní straně domu budou v oknech nainstalovány předokenní žaluzie, které budou bránit přehřívání bytů v letních měsících.
Stejně jako u bytů v Opportunity budou mít klienti i zde možnost bezplatného variantního řešení v rámci nabízených standardů vybavení bytu. Při koupi bytu si klienti mohou vybírat z několika barevných odstínů dveří, laminátových plovoucích podlah, obkladů i dlažby v koupelně.

Přiměřená velikost bytového domu a místní lokalita zároveň poskytují pocit soukromí a klidného, bezpečného bydlení. Bytový dům vyroste v místě, které nabízí kompletní infrastrukturu a plnou sociální vybavenost včetně možnosti sportovního i kulturního vyžití. Předností je také výborná dopravní dostupnost lokality – jen 5 minut pěší chůze od domu je autobusová zastávka, z níž jste za 7 minut na stanici metra C – Chodov, kde se nachází velké množství obchodů a služeb. Autobusovou „rychlolinkou“ 125, která zde také staví, jste za 10 minut na Smíchovském nádraží. Pokud vlastníte auto, na dálnici D1 jste
za 3 minuty jízdy. 
Zahájení výstavby bytového domu Affinity se předpokládá v prvním čtvrtletí příštího roku. Dostavěno
by mělo být 16 měsíců poté.

 

Základní údaje:

Název stavby:                   Bytový dům Affinity

Lokalita:                           Praha 11 - Chodov

Developer:                        Skanska a. s., divize Skanska Reality
Prodejce:                          Realitní kancelář Skanska

Architektonické řešení:        S.H.S. architekti               

Počet bytových jednotek:    64 bytů

Počet bytových domů:        1

Počet parkovacích státní:    78 v domě