Skanska v České Republice
c

Závěrečné postřehy z Týdne bezpečnosti, týdne pro život 2010

Tisková zpráva 20.09.2010 0:00 CET

Skanska Týden bezpečnosti, týden pro život 2010, který se konal v pořadí již šestým rokem, byl velmi úspěšný. Do největší světové iniciativy týkající se bezpečnosti na pracovišti organizované společností Skanska se zapojilo našich 49.000 zaměstnanců na celém světě a tisíce subdodavatelů, dodavatelů, zákazníků a obchodních partnerů.

Image

Stejně jako v předchozích letech jsme během Týdne bezpečnosti, týdne pro život hlásili nehody vedoucí k pracovní neschopnosti na webu www.skanska.com. Trend je zřejmý – naše úsilí přináší výsledky. Každým rokem snižujeme počet nehod v souladu s naším cílem dosáhnout nulového počtu nehod při výkonu práce. V roce 2010 došlo k devíti nehodám. Upřímně doufáme, že budou všichni brzy zpět mezi námi.

K nejdůležitějším faktům patří následující;

• 35-ti procentní snížení počtu nehod vedoucích k pracovní neschopnosti, což v rámci roku představuje průměrný počet 14 nehod týdně (v roce 2009 byl průměrný počet 20). • Na základě našeho tématu Týdne bezpečnosti, týdne pro život “Zapojme se” se do bezpečnostních aktivit na celém světě zapojily desítky tisíc lidí, včetně našich dodavatelů a klientů. • Byly pro nás připraveny semináře a konference, jichž se zúčastnili naši klienti, projektanti a partneři z dodavatelského řetězce, a na nichž jsme se v rámci našeho druhého tématu týdne dozvěděli, co můžeme dělat lépe.

Rád bych poděkoval každému, kdo pomáhal organizovat aktivity, a také všem z vás, kteří se podíleli na tom, aby se Týden bezpečnosti 2010 stal úspěšným. Ať je náš Skanska Týden bezpečnosti, týden pro život začátkem zvýšeného úsilí o dosažení našeho cíle nulového počtu nehod.

Johan Karlström Prezident a CEO Skanska