Skanska v České Republice
c

Novým výkonným ředitelem Skanska Reality se stal Mikael Matts

Tisková zpráva 29.02.2012 10:40 CET

Výkonným ředitelem divize Skanska Reality společnosti Skanska a. s., se od 1. ledna 2012 stal Mikael Matts. Zkušený švédský odborník nahradil ve funkci svého krajana Björna Mattsona. Ve Skanska Reality využije dlouholeté zkušenosti z JM, přední švédské developerské a stavební společnosti, kde působil třináct let, z toho pět let jako regionální manažer. V roce 2009 dosáhl obrat JM v regionu, který Mikael Matts řídil, výše jedné miliardy švédských korun.

Prvních několik týdnů ve Skanska Reality se Mikael Matts zaměřil na rozpoznání a vyhodnocení specifik českého trhu. „Mezi českým a švédským realitním trhem neexistují zásadní kvalitativní rozdíly. Toto konstatování platí pro většinu fází životního cyklu projektů, architektonickým návrhem počínaje a službami pro zákazníky konče. Nemilým překvapení pro mě však je, že v České republice čelí stavební společnosti v přípravné fázi projektů vyšší administrativní zátěži. Společnosti s tím musí počítat a zohlednit tato rizika spojená se složitějším schvalováním projektů,“ poskytuje Mikael Matts zajímavé srovnání.

Skanska Reality je podle Mikaela Mattse v dobré kondici, její projekty jsou na trhu úspěšné a kvalitou srovnatelné se švédskými. „Mezi klíčové priority Skanska Reatliy v současnosti patří akvizice pozemků vhodných pro výstavbu. Druhým důležitým bodem je pokračovat ve výstavbě nízkoenergetických a pasivních domů. Jde o oblast, kde vidíme dlouhodobý potenciál, přičemž udržení si vedoucího postavení v této oblasti považujeme za jeden z našich hlavních cílů,“ poodhaluje strategii divize stavební společnosti Skanska její nový výkonný ředitel.

Mikael Matts se narodil v roce 1968. Vystudoval stavební inženýrství, během studií se specializoval na nosné konstrukce a projektový management. Mezi jeho koníčky patří běh a lyžování, zejména telemark a běžky. Každoročně se účastní ve Švédsku velmi populárního Vasova běhu. Spolu s manželkou se zajímá o interiérový design.