Skanska v České Republice
c

Port7 od společnosti Skanska má nového nájemce, společnost Mazars. Holešovický projekt už je z 50 % pronajatý

Tisková zpráva 25.04.2023 11:00 CET

Port7 od společnosti Skanska byl dokončen a zkolaudován na začátku dubna 2023 a je již z 50 % pronajatý. Nová čtvrť v srdci pražských Holešovic přilákala díky svým prémiovým a udržitelným kancelářím mezinárodní auditorskou, daňovou a poradenskou společnost Mazars. Port7 nabídne vnitřní i venkovní prostory pro odpočinek s nabídkou zázemí s restauracemi, obchodem, lékárnou, fitness a dalšími službami. Součástí projektu bude rovněž velký veřejný park s cyklostezkou a nová promenáda podél Vltavy s názvem Náplavka 2.0.

Port7

Mazars bude využívat 2 900 m2 kanceláří v nejvyšších patrech Port7 a 16 parkovacích míst. Společnost se do svého nového sídla přestěhuje na začátku roku 2024.

Prémiové kanceláře pro prémiové společnosti

Po uzavření smlouvy se společností Mazars je pronajatá polovina projektu Port7. Nová víceúčelová čtvrť nabídne nájemcům 36 000 m2 moderních a udržitelných kancelářských prostor. Nájemci Port7 budou využívat zdravé a příjemné pracovní prostředí. Těžit budou i z úsporných opatření, jako je zachytávání dešťové vody za účelem zavlažování zeleně úsporná hygienická zařízení a moderní technologie. Díky nim budou mít podle modelu LEED až o 40 % nižší spotřebu vody a energie.

„Jsme rádi, že si tak prestižní společnost jako je Mazars vybrala pro své nové sídlo v Praze právě Port7.  Věřím, že umístěním kancelářské budovy do parku u řeky vzniklo velmi příjemné místo, kde mohou lidé pracovat i odpočívat, a které přitahuje zaměstnavatele, kteří oceňují výhody tohoto vysoce kvalitního projektu," říká Iva Vařechová, manažerka pronájmů ve společnosti Skanska, jednotky komerčního developmentu v České republice.

Mazars je přední mezinárodní auditorská, daňová a poradenská společnost. Působí ve více než 95 zemích a spojuje odborné znalosti 47 000 odborníků. Česká pobočka společnosti s více než 250 zaměstnanci poskytuje finanční poradenství na míru velkým nadnárodním korporacím. 

„Pro nové kanceláře v areálu Port7 jsme se rozhodli na základě jeho polohy s výbornou dopravní dostupností, široké nabídky služeb a využití nejmodernějších technologií a designu při jeho výstavbě. Udržitelnost je součástí naší DNA, takže pro nás bylo stejně důležité i hledisko souladu s aktuálními ekologickými, energetickými a ekonomickými normami. Naším cílem bylo vytvořit moderní a atraktivní pracoviště, které umožní snadnou komunikaci a propojení mezi jednotlivými odděleními a týmy," uvedl Milan Prokopius, řídící partner Mazars v České republice.

Nová zeleň pro nájemce i místní

Kromě prémiových kanceláří bude Port7 zahrnovat také velký veřejný park o rozloze 17 000 m2 s venkovním barem, volejbalovým hřištěm a dalšími službami. Nová zeleň bude sloužit nejen nájemcům pro relax i pro práci, ale i široké veřejnosti. Díky tomu by se Port7 mohl stát novým živým srdcem Holešovic.

„V rámci projektu Port7 jsme také vytvořili zcela novou promenádu podél Vltavy, takzvanou Náplavku 2.0. Novou čtvrť jsme také propojili se zbytkem Holešovic novým podchodem k železniční stanici a zastávce metra Nádraží Holešovice. Nájemci a obyvatelé budou mít prospěch také ze široké nabídky služeb a restaurací umístěných na piazzetě projektu. To je pro nás obzvlášť důležité, protože se snažíme vytvářet bezpečná, pohodlná, zdravá a udržitelná místa jak pro naše klienty, tak pro komunity v okolí našich projektů," vysvětluje Jana Prokopová, ředitelka pronájmů a správy ve společnosti Skanska, jednotky komerčního developmentu v České republice. 

V souladu s udržitelnou filozofií společnosti Skanska usiluje Port7 o získání certifikátů LEED Platinum a WELL Platinum, jakož i hodnocení WELL Health-Safety Rating, které odráží potřebu chránit zdraví nájemců i návštěvníků v postpandemické době.