Skanska v České Republice
c

Port7 společnosti Skanska byl úspěšně kolaudován, první nájemci se již nastěhovali

Tisková zpráva 05.04.2023 15:40 CET

Nový projekt Port7 od společnosti Skanska obdržel kolaudační souhlas. Do 3 dokončených kancelářských budov se nyní stěhují první nájemci. Port7 nabízí 35 800 čtverečních metrů prémiových kancelářských a obchodních prostor, z nichž je 50 procent pronajato. Skanska se nyní zaměří na dokončení téměř dvouhektarového veřejného parku a nového nábřeží, které se brzy stanou novým centrem dění pražských Holešovic. Pro lepší dostupnost vybudovala Skanska prodloužení železničního podchodu, který projekt propojuje se stanicí Nádraží Holešovice.

Port7

Nájemci se začínají stěhovat

Společnosti Oční centrum Praha a Manta Tools se již nastěhovaly do budov Edinbourgh a Dover a zahájily zde svůj provoz. Další nájemci včetně pojišťovací a finanční skupiny Direct a provozovatele flexibilních kanceláří Scott.Weber se chystají otevřít své nové prostory v následujících týdnech. Jaro a léto si tak užijí již v nových kancelářích u řeky.

„Těší nás, že můžeme na Port7 přivítat první nájemce. Vizí Skanska bylo vytvořit nové energické místo pro práci, sport a relaxaci, kde budou moci naši nájemci využívat vysoce kvalitní a zdravé pracovní prostředí a prostorné střešní terasy. Místní komunita zase bude moci trávit čas v novém parku s venkovním barem, volejbalovým hřištěm a řadou dalších služeb. Port7 je pro nové nájemce atraktivním místem a v současné době je z 50 procent pronajatý. Zároveň probíhají obchodní jednání s dalšími partnery,” říká Jana Prokopová, ředitelka pronájmů a správy komerčních aktiv jednotky komerčního developmentu společnosti Skanska ve střední a východní Evropě.

Maloobchodní prostory v Port7 jsou pronajaty z 90 procent. Retailoví nájemci jako restaurace Chuck & Frida s novým food hall konceptem vytvořeným speciálně pro Port7, fitness centrum Onegym nebo vinotéka OpenWine, připravují své podniky na otevření od podzimu 2023.

Skanska se nyní zaměří na veřejný prostor

Po kolaudaci budov nyní Skanska pokračuje v kultivaci rozsáhlého veřejného prostoru, který bude sloužit nejen nájemcům Port7, ale i celému okolí.

„V současné době se zaměřujeme na dokončení exteriérů, zejména na veřejný prostor. Nedílnou součástí projektu Port7 je renovace vltavského nábřeží. Naším cílem je zde vytvořit živou a atraktivní veřejnou náplavku. Již dříve byla otevřena nová cyklostezka vybudovaná TSK a my nyní dokončujeme terénní úpravy a sázíme zeleň. Věříme, že díky rozsáhlému veřejnému prostoru o rozloze cca 17 tisíc metrů čtverečních se Port7 stane novým pulsujícím srdcem Holešovic," říká Jan Hes, projektový manažer Port7.

Port7, nový park i celé území podél Vltavy jsou nyní přístupné novým podchodem, který Skanska vybudovala pod železniční stanicí Nádraží Holešovice. Tím je zajištěno tolik potřebné propojení holešovické čtvrti s nábřežím řeky. 

Port7 postavený pro budoucnost

Port7 byl vybudován jako dlouhodobě udržitelný. Během výstavby společnost Skanska minimalizovala množství stavebního odpadu a zbavila místo znečištění související
s dřívějším průmyslovým využitím celého území. Stejně jako všechny projekty společnosti Skanska usiluje Port7 o získání certifikátů LEED Platinum, WELL Platinum a WELL Health-Safety Rating, které dokládají vysokou míru udržitelnosti projektu.

„Udržitelná řešení uplatňujeme v našich budovách již více než deset let a s každým dalším projektem posouváme hranice udržitelného kancelářského developmentu. Port7 spotřebuje podle referenčního standardu LEED o 50 procent méně energie a pitné vody než běžná kancelářská budova stejné velikosti. Uhlíkovou stopu jsme vypočítali jak pro období výstavby, tak i pro 60 let provozu. Bývalý brownfield jsme přeměnili v novou udržitelnou část města,” uzavírá Eva Nykodymová, manažerka pro oblast zdraví, bezpečnosti a udržitelnosti jednotky komerčního developmentu společnosti Skanska ve střední a východní Evropě.