Skanska v České Republice
c

Holešovický Port7 od Skanska získal první retailové nájemce. Nastěhují se letos

Tisková zpráva 06.02.2023 8:00 CET

Projekt Port7, který promění bývalý průmyslový areál u Trojského mostu v pražských Holešovicích, přilákal čtyři nové nájemce. Služby v této lokalitě se rozšíří o tzv. food hall, fitness centrum, vinotéku, holičství a samoobsluhu. Jedno patro budovy Dover bude patřit společnosti Epitychia Group. Díky novým pronájmům o celkové ploše 3.500 m2 dosáhla obsazenost projektu Port7 cca 40 %.

Port7 by Skanska_square_16x9

Projekt Port7, jehož výstavbu zahájila Skanska v roce 2021, propojí 7 věží, z nichž 3 budovy budou administrativní, a nabídne více než 35 800 m2 pronajímatelných ploch. Dokončení prémiových kanceláří a obchodních prostor je plánováno na začátek druhého čtvrtletí roku 2023. Port7 byl navržen tak, aby spojoval trvalou udržitelnost se zdravím a kvalitním (nejen pracovním) prostředím. Projekt v Holešovicích rozšíří spektrum služeb a volnočasových aktivit. 

Služby pro nájemce a návštěvníky

Port7 nabídne služby, které pokrývají každodenní potřeby lidí, ať už jde o odpočinek, sport či gastronomii. Mezi prvními nájemci, kteří přispějí ke spokojenosti všech, kteří ve čtvrti pracují, bydlí nebo ji navštěvují, bude kvalitní restaurace Chuck & Frida s novým tzv. food hall konceptem speciálně vytvořeným pro Port7. Dalšími nájemci budou fitness centrum Onegym či společnost OpenWine s různými typy služeb. Sportovním aktivitám a trávení volného času budou uzpůsobeny krajinářské úpravy terénu a celé širší okolí projektu Port7.

„Abychom naplnili naši vizi udržitelného, technicky vyspělého, živoucího a celkově příjemného komplexu, je důležité v něm nabídnout rozmanitou škálu míst a prostor nejen pro práci, ale také pro odpočinek a mimopracovní aktivity. Jsme rádi, že součástí projektu budou i špičkové provozy, jako jsou Chuck & Frida, Onegym a OpenWine. Věřím, že všichni návštěvníci a další nájemci, mezi kterými nyní vítáme i skupinu Epitychia, budou těchto služeb rádi využívat,“ říká Jana Prokopová, ředitelka pronájmů a správy komerčních aktiv společnosti Skanska.

Skupina Epitychia se specializuje na udržitelné a etické investice. Přístup skupiny spočívá v kombinaci ekonomického růstu a prosazování pozitivních změn ve světě. Pomáhá tak klientům smysluplně zhodnotit jejich investice, což jim přináší jak zisk, tak uspokojení a radost současně.

Port7 a nově vytvořený veřejný prostor v jeho nejbližším okolí přilákal řadu nájemců, kteří budou poskytovat jeho návštěvníkům doplňkové služby. Kromě společností Chuck & Frida, OneGym a OpenWine bude v přízemí sídlit také Oční centrum Praha, pojišťovací a finanční skupina Direct a Scott.Weber Workspace, poskytovatel flexibilních kanceláří a coworkingových prostor. V současné době je tak pronajato už 90 % maloobchodních prostor.

Marek Pikaň, Leasing Negotiator projektu Port7, dodává: „Rozmanitost nabízených služeb je klíčem ke zdravému, příjemnému a ve všech ohledech kvalitnímu prostoru. Naší vizí je vytvořit dokonalé pracovní prostředí a přispět k rozvoji pražských Holešovic jako celku. Věříme, že se místní komunitě bude nově vybudovaná část její čtvrti líbit a využije všech poskytovaných služeb.“

Nové nájemce láká udržitelnost

Stěhování firem do nového komplexu Port7 proběhne v roce 2023. S novými maloobchodními nájemci a společností Epitychia Group je pronajato 15 000 m2. Z celkové plochy 35 800 m2 prémiových kancelářských a obchodních prostor projektu Port7 je tak pronajato 40 %. Jednání o pronájmech dalších prostor probíhají. 

Port7 přitahuje nájemce svou vynikající polohou v blízkosti centra Prahy a připraveností na výzvy budoucnosti. Nový urbanistický celek klade důraz na dlouhodobou udržitelnost, bezpečnost a zdraví. Port7 usiluje o získání certifikace LEED Platinum, WELL Platinum a také WELL Health-Safety Rating, která sleduje ochranu zdraví nájemců a návštěvníků budov.