Skanska v České Republice
c

Na dálnici D35 mezi Mohelnicí a Olomoucí roste moderní odpočívka

Tisková zpráva 08.07.2022 8:00 CET

Kamiony, autobusy, osobní auta ale i karavany najdou již brzy moderní zázemí na úseku dálnici D35 z Mohelnice do Olomouce. Původní nevzhlednou asfaltovou plochu zde díky investici ŘSD v těchto měsících nahrazuje moderní odpočívka s kompletním zázemím včetně toalet, sprch a prodejních automatů. Stavbu s bezpečnějším napojením na dálnici za 45,5 milionu korun dokončí Skanska do konce tohoto roku.

1_D35 rozšíření odpočívky Skrbeň

Odpočívadlo na dálnici D35 u Skrbeně naproti motorestu Křepelka na Olomoucku vzniklo spolu s dálnicí v osmdesátých letech. Až donedávna zde byla jen zpevněná plocha bez jakéhokoli zázemí, která byla jednou z posledních tohoto druhu na české dálniční síti. Nově zde Ředitelství silnic a dálnic buduje novou moderní a bezpečnější odpočívku, která bude mít vlastní zázemí, delší připojovací pruhy k dálnici a větší kapacitu.

"Podstatnou novinkou na odpočívce, ale i samotné D35, bude takzvaná korporátní toaleta, tedy multifunkční objekt včetně sprch a prodejních automatů. První je v provozu na české dálniční síti na dálnici D1, ale stále je toto řešení pro české řidiče známé spíše ze zahraničí, říká mluvčí ŘSD Jan Rýdl.

„Postavíme zde parkovací stání pro 20 nákladních automobilů, 4 autobusy, 29 osobních aut a 4 karavany. Momentálně probíhají zemní práce, na místě recyklujeme a znovu využijeme maximum zde vytěženého materiálu, vybudujeme i dva metry vysoký a 170 metrů dlouhý gabionový plot, který odpočívku oddělí od dálnice, říká projektový manažer Skanska Jiří Kučera.

Povrch parkovacího stání pro nákladní auta a autobusy bude tvořit jednovrstvý cementobetonový kryt, zbývající povrchy budou asfaltové. Součástí projektu je také informační systém upozorňující řidiče na počet volných parkovacích míst, přípojka nízkého napětí, splašková i dešťová kanalizace s odlučovačem ropných látek, veřejné osvětlení, dopravní značení, sadové úpravy a oplocení prostor.

Aktuální omezení dopravy v místě kvůli stavbě připojovacích pruhů, tedy svedení do dvou zúžených jízdních pruhů a omezení rychlosti, skončí 20. srpna.

Kontakt: Ondřej Šuch Mgr., Vedoucí externí komunikace