Skanska v České Republice
c

Port7, nový multifunkční project Skanska, je po 9 měsících výstavby z 27 % pronajatý

Tisková zpráva 26.11.2021 12:00 CET

Port7, nový multifunkční projekt na Praze 7, který vyrůstá mezi nádražím Praha Holešovice a břehem řeky Vltavy získal dva nové nájemce. Skupina Direct, kam patří Direct pojišťovna, Fidoo, Direct auto a Direct nadace, podepsala dlouhodobou nájemní smlouvu na 4 200 m2 a pronajala si celou budovu Alexandria včetně maloobchodních prostor v přízemí. Scott.Weber Workspace, dynamicky rostoucí operátor flexibilních kanceláří a coworkingů, si pronajal 3 800 m2 v budově Edinburgh jako své 10. centrum. Spolu s Očním centrem Praha, vůbec prvním nájemcem na projektu, je Port7 ze 27 % pronajatý. Dokončení projektu, u něhož se nyní již staví nadzemní patra, je plánováno na druhé čtvrtletí roku 2023.

Port7_c04_celni_07

Port7 je multifunkční projekt, který nabízí 35 000 m2 špičkových administrativních a maloobchodních ploch, nově vytvořený dvouhektarový veřejný park a rekonstruovanou vltavskou náplavku. Zelené plochy, které budou v kaskádách sestupovat k řece, budou rozděleny na několik tematických částí. V návrhu počítáme se společenskými, volnočasovými a sportovními aktivitami.  

 “Pronájem čtvrtiny projektu 1,5 roku před jeho dokončením považuji za vynikající výsledek. Těší nás, že špičkové kancelářské projekty stále přitahují nájemce, kteří oceňují inovativní a dlouhodobě udržitelná řešení našeho celkového konceptu,” říká Jana Prokopová, ředitelka pronájmů a správy nemovitostí Skanska Commercial Development, obchodního zastoupení v České republice.

Skupina Direct (Direct pojišťovna, Fidoo, Direct auto, Direct nadace), která je součástí VIGO Investments, si pronajala celou budovu Alexandria, tj. 4 200 m2 prvotřídních kanceláří.

Pavel Řehák zakladatel skupiny Direct, vysvětluje důvody, proč přesouvá celou společnost do Port7: “Byli jsme v kontaktu se Skanska delší dobu, protože se nám líbí její moderní, inovativní a dlouhodobě udržitelné kancelářské budovy. Vzhledem k tomu, že jsme v poslední době výrazně rostli, rozhodli jsme se, že si v Holešovicích, kde jsme zvyklí, pronajmeme větší prostory. Budova Alexandria je pro nás ideálním řešením. Jako jediný nájemce si ji budeme moci plně přizpůsobit dle našich potřeb. Na své nové působiště se velmi těšíme.”

Scott.Weber Workspace, rychle rostoucí operator flexibilních kanceláří a coworkingů, si pronajal v budově Edinburgh 3 800 m2. Skanska a Scott.Weber tak navazují na úspěšnou spolupráci, kterou zahájili na Praga Studios v roce 2019 a která pokračovala letos, kdy Scott.Weber převzal prostory coworkingového centra BusinessLink v budově Visionary na Praze 7.
Adam Zvada, majitel a výkonný ředitel Scott.Weber, zhodnotil pronájem prostor v Port7: “Snažíme se našim klientům nabízet prémiové kancelářské a coworkingové prostory v atraktivních lokalitách, které vždy nabízí něco zajímavého. Holešovice považujeme za druhý Karlín a sázíme na jejich zářnou budoucnost. Port7 nabízí nejen kvalitní administrativní prostory, ale také krásné výhledy na řeku a Troju, restaurace, kavárny, wellness služby a odpočinkové prostory včetně veřejného parku s promenádou a sportovišti. Jsem si jistý, že naši klienti ocení energii jak Port7, tak zrekonstruované holešovické náplavky.”

O Port7

Port7 promění brownfield u Trojského mostu v nové pulsující centrum pražských Holešovic. Tři kancelářské budovy podle návrhu renomovaného studia DAM.architekti nabídnou po svém dokončení ve druhém kvartálu 2023 celkem 35 000 m2 špičkových kancelářských a maloobchodních prostor. Mezi jednotlivými budovami vznikne piazza s obchody, restauracemi, kavárnami, bistry a provozovnami drobných služeb. Součástí projektu je velký veřejný prostor. Park spolu s promenádou podél břehu řeky budou zvát k oddechu, procházkám, setkávání s přáteli či práci. Kancelářské budovy byly navrženy a jsou stavěny jako dlouhodobě udržitelné, úsporné a inovativní tak, aby splňovaly kritéria tří předních mezinárodních certifikací: LEED Platinum, WELL Platinum a WELL Health & Safety Rating.