Skanska v České Republice
c

Holešovický projekt Port7 od Skanska má dva roky před dokončením prvního nájemce.

Tisková zpráva 01.06.2021 12:00 CET

Port7, nový projekt společnosti Skanska v pražských Holešovicích, hlásí dva roky před plánovaným dokončením v roce 2023 prvního nájemce. Klinika Oční Centrum Praha využije 1600 m2 v přízemí budovy ‚Edinburgh‘. Port7 si klade za cíl proměnit bývalou průmyslovou zónu u Trojského mostu v nové centrum Holešovic. Lokalitu obohatí mimo jiné o zrekonstruovanou náplavku s rozsáhlým parkem.

Port7 by Skanska_North-East

Oční centrum Praha, klinika s více než dvacetiletou tradicí se stala prvním ohlášeným nájemcem v projektu Port7, který začala společnost Skanska stavět letos na jaře. Podle architektonického návrhu studia DAM architekti zde vyrostou tři administrativní budovy a nabídnou přes 35 000 m2 kancelářských a maloobchodních ploch.

 

„Při plánování našich projektů dbáme na to, abychom přispěli i tím, že nabídneme služby, které v dané lokalitě chybí. Například v roce 2018 jsme v Holešovicích dokončili budovu Visionary, která veřejnosti nabízí restauraci, kavárnu, lékárnu, školku nebo multifunkční sportoviště. Prostřednictvím Port7 chceme v této tradici pokračovat. Máme radost, že jsme už nyní navázali spolupráci s Očním centrem Praha, které nabídne profesionální služby nejen v oblasti komplexní oční mikrochirurgie a diagnostiky, ale i další zdravotní služby“ řekla Iva Janoušková, Leasing Negotiator v komerčním developmentu společnosti Skanska.

 

Klinika i veřejné prostory

„Potřeba moderních prostorů šitých na míru, vynikající dostupnost pro pacienty, strategie neustálého růstu společnosti a rozšiřování zdravotních služeb – to vše se stalo impulsem pro relokaci naší kliniky. Projekt Port7 splňuje všechny naše požadavky a oslovil nás i z mnoha dalších důvodů. Svojí polohou a bezkonkurenční dopravní dostupností bude zajištěn komfort pro pacienty i zaměstnance. Nalezneme zde opravdu vše – bezbariérový podchod přímo z metra Nádraží Holešovice, vlakové nádraží pro příměstské i dálkové vlaky, více než deset tramvajových a autobusových linek, rychlé napojení na pražskou magistrálu, městský okruh a dálnice při cestě autem a v neposlední řadě i revitalizovanou cyklostezku. Jako bonus zde bude i dok pro malé lodě. To vše je kombinace, která v Praze nemá obdoby. V nových na míru postavených prostorech o celkové ploše cca 1600 m2 vznikne několik hi-tech operačních sálů, na dvě desítky vyšetřoven a odborných ambulancí, nebude chybět lékárna, optika a plánujeme rovněž přesah do dalších odborností. Není nutno zmiňovat, že celý projekt Port7 je nadčasovým, reprezentativním a inovativním objektem, ve kterém se budou cítit skvěle a bezpečně nejen čeští pacienti, ale rovněž naše zahraniční klientela. Velmi nás těší, že se i v nestabilní době Skanska rozhodla pro realizaci projektu Port7 v plánovaném termínu.“ řekl Adam Janek, CEO Očního centra Praha.

 

Skanska v rámci projektu Port7 v lokalitě vytvoří i nové veřejné prostory. Mezi jednotlivými budovami vznikne piazza s obchody, restauracemi, kavárnami a provozovnami drobných služeb. Na ploše čtyř hektarů vyroste i park s promenádou podél řeky, na který naváže cyklostezka, hřiště a přístaviště pro malé lodě.

 

Port7 vyrůstá v blízkosti holešovického nádraží, které je významným uzlem městské, příměstské i mezinárodní dopravy. Těsně podél železniční trati v první fázi vznikne největší budova ‚Edinburgh‘, která tvoří páteřní osu projektu a nabídne celkem téměř 28 000 m2. Právě zde najde zázemí Oční Centrum Praha. Na ni pak navazují dvě budovy ‚Alexandria‘ (4 200 m2) a ‚Dover‘ (3 700 m2) orientované směrem k Vltavě.

 

Prestižní certifikace

Společnost Skanska u všech svých projektů klade důraz na udržitelnost. Port7 cílí na platinovou úroveň udržitelných certifikací LEED a WELL v nejnovějších verzích a zároveň chystá objekt certifikovat i dle WELL Health-Safety Rating, která reaguje na aktuální pandemickou situaci ve světě. Projekt je navržen tak, aby v průběhu výstavby i provozu šetřil životní prostředí. Efektivně snižuje například spotřebu energií, které čerpá výhradně z obnovitelných zdrojů, a pitné vody, a to až o 50 % oproti běžné kancelářské budově dle metodiky LEED. Efektivně nakládá s pitnou vodou a k její úspoře napomáhá například zachycování dešťové vody. Skanska v rámci přípravných prací vyčistila brownfield a odstranila tak původní ekologickou zátěž.

 

Projekt mimo jiné podporuje také alternativní způsoby dopravy, a to včetně zázemí, které svým nájemcům poskytuje, jako je prostorná kolárna, ručníkový servis, dostatečný počet sprch a uzamykatelných skříněk.