Skanska v České Republice
c

Skanska startuje prodej zeleného bydlení pro mladé rodiny

Tisková zpráva 11.05.2020 15:00 CET

Příležitost pro pořízení kvalitního udržitelného bydlení v Praze za dostupné ceny nabízí Skanska Reality v novém projektu Albatros Kbely. Ten je navržen dle přísných požadavků enviromentální certifikace BREEAM a klade důraz na kvalitu, zdraví a udržitelnost. První dva bytové domy spoří o 32 % energií víc nad rámec současné legislativy, prvky modro-zelené infrastruktury zajistí šetrné nakládání s dešťovými vodami a ochranu biodiverzity. Zdravé prostředí v domácnostech podpoří i systém centrálního odvětrávání a kvalitní certifikované materiály. Generálním dodavatelem stavby je závod Pozemního stavitelství Skanska a.s.

Albatros_Kbely

Projekt nabízí v I. fázi 127 nových domovů s převahou dispozic 2+kk a 3+kk. Vlastní bydlení zde najdou mladé rodiny, pro které je důležitým kritériem kvalita, promyšlené dispozice a zdravý prostor k životu. Početnější rodiny mohou vybírat z nabídky bytů 4+kk s terasou v nejvyšších patrech, ostatní byty pak nabízejí terasu či balkon. Kromě parků, hřišť a cyklostezky bude v nové čtvrti vybudována i mateřská škola, a to už v průběhu první etapy projektu. Klientům bude navíc umožněno pomocí vlastního financování přes společnost HypoSka odklad hypotečních splátek až do doby po kolaudaci. Klient tak získá více než rok navíc, kdy může našetřit část hotovosti a hypotéku začít splácet nedlouho předtím, než se nastěhuje do nového domova.

„Nová kbelská čtvrť Albatros je šitá na míru generaci mileniálů, kteří dozráli do věku, kdy hledají vlastní bydlení se všemi dostupnými benefity, ale nikoli na úkor přírody a planety. Dnešní klient ví, co znamená zdravý a udržitelný způsob života, a naším cílem je mu ho i zde umožnit a usnadnit“, shrnuje Lukáš Maděra, Ředitel prodeje a zákaznické péče.

Inspirací pro název projektu byl legendární cvičný letoun L-39 Albatros, který sídlí v nedalekém hangáru Leteckého muzea Kbely. Téma letectví se bude prolínat veřejným prostorem i drobnými připomínkami v bytových domech. První dva z nich nesou jména významných pilotů a konstruktérů, kteří se zasloužili o rozvoj aviatiky v Česku: Jana Kašpara a Jaroslava Lonka. Celkem v této nové čtvrti vyroste 652 nových domovů. Předpokládané dokončení všech etap projektu je rok 2030.

Informace v kostce:

  • 127 bytových jednotek, 1+kk – 4+kk (32 m²–97 m²)
  • Polaneckého, Praha 19, Kbely (stanice metra Letňany vzdálena 2,5 km)
  • Projekt splňuje požadavky mezinárodní environmentální certifikace BREEAM
  • Průkaz energetické náročnosti budovy PEN B – velmi úsporná
  • Myčka kol/kočárků/psů, akumulace dešťových vod pro zalévání, veřejný prostor s důrazem na vodu a zeleň, dětské hřiště, mateřská škola
  • Prohlídka vybraných dispozic bytů je možná ve virtuální realitě
  • Ceny již od 82,7 tisíc za m2
  • Předpokládaný rok dokončení I. fáze projektu je 2022

V souladu s certifikací BREEAM najdete v projektu Albatros Kbely tato udržitelná řešení, certifikace a technologie: 

Voda –  úsporné baterie, duální splachování WC, nádrže na dešťovou vodu, systém poldrů k zadržení dešťové vody

Teplo a energie – splnění požadavků „téměř nulové budovy“, kategorie PENB B, spotřeba energie o 32 % nižší, než vyžaduje stávající legislativa, úsporné osvětlení ve společných prostorách domů i ve veřejném prostoru 

Čerstvý vzduch – centrální podtlakové větrání, zařizovací předměty bez nadbytečných škodlivých látek

Zdravé materiály – vybavení bytů pouze prověřenými materiály s certifikáty EPD, FSC a PEFC, v domech nebyl použit azbest

Biodiverzita – zelená střecha na garážích, popínavé rostliny, hmyzí hotel, zídky pro ještěrky, budky pro čmeláky, rorýse a netopýry.

Ekomobilita – myčky kol /kočárků/domácích mazlíčků, stojany na kola, vyhrazená místa pro sdílená auta (tzv. car-sharing)