Skanska v České Republice
c

Skanska koupila od společnosti HB Reavis dva projekty: budovu Merkuria v Praze 7 a pozemek u Radlické v Praze 5

Tisková zpráva 18.06.2019 15:40 CET

Skanska strategicky rozšiřuje své portfolio a od společnosti HB Reavis koupila kancelářskou budovu Merkuria v ulici Argentinská v Praze 7 a pozemek o rozloze 13 000 m2 podél ulice Radlická na Praze 5. Jedná se o nemovitosti v lokalitách, ve kterých Skanska dlouhodobě působí a ve kterých chce své projekty rozvíjet i dále.

Radlická_předběžná_vizualizace_JakubCiglerArchitekti

Pozemek o celkové rozloze 13 000 m2 se nachází v lokalitě plné zeleně poblíž stanice metra Radlická a podél stejnojmenné ulice. Skanska jej chce v budoucnu využít pro výstavbu kancelářské budovy s odhadovanou pronajímatelnou plochou přibližně 24 000 m2. Skanska v Praze 5 již postavila dva úspěšné projekty: Five (dokončeno v roce 2017) a Riverview (dokončeno v roce 2014).

Akvizice projektu Merkuria, který se nachází v ulici Argentinská v Praze 7, rovněž zapadá do strategie společnosti Skanska. Developerská firma také v této lokalitě dlouhodobě působí. Postavila zde oceňovaný projekt Visionary (dokončeno v roce 2018) a připravuje rozsáhlý komplex Port7. Projekt Merkuria zahrnuje jak stávající administrativní budovu, tak projekt nové kancelářské budovy s platným územním rozhodnutím. Do doby, než Skanska pro svůj nový projekt získá platné stavební povolení, budou zde současné kanceláře fungovat jako doposud.

Jsme rádi, že se nám podařilo získat projekty v lokalitách, ve kterých dlouhodobě působíme. Do našeho budoucího portfolia tak přidáváme zhruba 50 000 m2 kancelářských ploch.  V souladu s naší strategií zde chceme vytvořit špičkové administrativní budovy, které budou šetrné k životnímu prostředí, a věřím, že budoucí uživatelé ocení zdravé a inovativní prostředí, které pro ně vytvoříme. Konkrétní návrhy budoucího využití teprve vzniknou,“ uvádí Alexandra Tomášková, ředitelka společnosti Skanska Property.

V současné době má Skanska Property Czech Republic ve svém portfoliu tyto projekty: Praga Studios (Praha 8, právě dokončeno), Parkview (Praha 4, ve výstavbě), Port7 (Praha 7, v přípravě), Key (Praha 4, v přípravě) a nové dva projekty na Radlické (Praha 5) a v Argentinské (Praha 7). Skanska Property je v současné době jedním z nejaktivnějších developerů kancelářských prostor v Praze.  

 

 

Tiskové zprávy jsou dostupné na www.skanska.cz/cz/News-and-press