Skanska v České Republice
c

Business Link 100% ve vlastnictví Skanska

Tisková zpráva 23.01.2019 17:00 CET

Společnost Skanska koupila zbývající 60% obchodní podíl ve společnosti Business Link, největší síti co-workingových center v Polsku, která vloni expandovala do ČR. Díky této akvizici získala Skanska možnost přizpůsobit nabídku svých kancelářských prostor také firmám, které coworking využívají.

Trh s moderními kancelářskými prostory se neustále dynamicky rozvíjí. Analýzy naznačují, že tento sektor v posledních letech v Polsku roste o zhruba 30-40% ročně. Situace je podobná v celé Evropě, kde se očekává v příštích letech roční růst až 30%[1]. S ohledem na tyto předpoklady a silnou pozici Business Linku se Skanska, obchodní jednotka Commercial Development Europe CEE, rozhodla koupit zbývajících 60 % akcií od Academic Business Incubators (AIP).

Předmětem akvizice je celkem 5 co-workingových center, která se nacházejí ve Varšavě a v budovách postavených společností Skanska v Poznani (administrativní centrum Maraton), Krakově (High5ive), ve Wroclawi (Green2Day) a v Praze (Visionary).

„Jsme přesvědčeni, že co-workingová centra budou mít stále důležitější roli na trhu s nemovitostmi. Díky kombinaci prostředí Business Linku a moderní administrativní budovy můžeme zákazníkům nabízet skvělé podmínky jak pro práci, tak jejich profesní růst. Hlavní výhodou co-workingu je možnost setkávat se s odborníky, kteří vás mohou inspirovat, příležitost získávat kontakty a také zpětnou vazbu. Business Link už spojil více než 2 600 podnikatelů a celková plocha všech jeho center je více než 35 000 m2. Nabízí také prostor pro různé eventy a workshopy,“ říká Alexandra Tomášková, ředitelka Skanska Property Czech Republic.

Prodej Business Linku společnosti Skanska je logickým pokračováním dosavadní spolupráce. „Chceme tuto spolupráci nadále rozvíjet a vytvářet příjemné pracovní prostředí jak pro start-upy, tak pro korporace, a obě strany vzájemná spolupráce jistě obohatí,“ dodává Tomášková.

Business Link ve Visionary
Od července 2018 působí Business Link také v České republice. V budově Visionary od Skanska prostory Business Linku zabírají tři patra. Pracovat lze v oddělených kancelářích pro 1 až 10 osob nebo ve společných prostorech. Celkem Business Link v Praze nabízí téměř 650 pracovních míst na 4 500 m². Pro členy je zajištěn přístup 24/7, pohodlný pracovní prostor, plně vybavené kuchyňky s kvalitním kávovarem či speciální parkoviště pro kola. Samozřejmostí je rychlé internetové připojení a k dispozici je také 9 teras a unikátní běžecká dráha na střeše budovy. Budova Visionary v pražských Holešovicích je výborně dostupná autem, metrem, tramvají či vlakem.

Kontakt:
Kateřina Eklová, Skanska Marketing & Communication Coordinator
Tel: +420 605 306 786, e-mail: Contact

Markéta Miková, AMI Communications
Tel: +420 739 057 684, e-mail: Contact

[1] JLL report "Disruption or Distraction".