Skanska v České Republice
c

Prvním nájemcem projektu Parkview od Skanska je coworkingové centrum Spaces

Tisková zpráva 03.12.2018 13:30 CET

Moderní administrativní komplex Parkview, který staví Skanska na Praze 4, má svého prvního nájemce. Čtvrtinu budovy si pronajala společnost IWG, která zde bude provozovat coworkingové centrum Spaces. Výstavba Parkview s téměř 16 000 m2 špičkových kancelářských ploch začala v září 2018 a bude dokončena v Q2 2020.

Developerská společnost Skanska se po úspěchu své budovy City Green Court (2012) vrací na Prahu 4. Její nový projekt Parkview se nachází naproti Centrálnímu parku Pankrác v ulici Pujmanové. Devítipodlažní komplex podle návrhu předního světového architektonického studia Richard Meier & Partners nabídne po svém dokončení  ve druhém čtvrtetí roku 2020 téměř 16 000 m2 moderních kanceláří.

Jejím prvním nájemcem se stala společnost IWG, která si pro své coworkingové centrum Spaces pronajala téměř 4 000 m2 v přízemí, prvním a druhém patře.

Coworkingové prostory jsou dnes vyhledávaným doplňkem firemních kanceláří a jsme rádi, že budou prostřednictvím Spaces k dispozici i na Parkview. Díky tomu získáme potřebnou flexibilitu i pro ostatní nájemce, kteří budou moct prostory využívat ke schůzkám, či krátkodobě řešit např. nedostatek kapacity ve vlastních kancelářích apod. Náš projekt spojuje špičkové moderní pracovní prostředí s řadou míst pro relaxaci, kde se budou moci uživatelé budovy přirozeně setkávat, ať už se jedná o velkoryse řešené atrium plné zeleně, nebo krásnou střešní terasu s příjemným posezením, barem a grilem,“ uvádí Alexandra Tomášková, ředitelka Skanska Property Czech Republic.

„Síť center Spaces se celosvětově rozrůstá stejným tempem, jakým roste zájem o coworkingové prostory a jsme rádi, že toto dynamické a kreativní pracovní zázemí můžeme nabídnout i zájemcům u nás v ČR. Po centru v budově Albatros na Národní třídě bude Parkview již druhým centrem Spaces v Praze a další budou následovat. Nová moderní budova Parkview je svým designovým i technologickým zpracováním symbolem progrese stejně tak jako pracovní prostory ve Spaces. Zároveň se nachází v zajímavé business lokalitě příhodné pro budování Spaces komunity, v níž se potkávají korporace, freelanceři i start upy k výměně nápadů, zkušeností i navázání nové spolupráce,“ dodává Karel Pelán, Country Manager IWG pro Českou republiku a Slovensko.

Parkview upoutá především svou bílou fasádou. Čistou bílou plochu pravidelně narušují balkónky, které jsou umístěny od druhého do osmého patra. Jsou estetickým prvkem, který má však i své praktické využití – budou sloužit nájemcům daného patra pro odpočinek. Díky půdorysu ve tvaru písmene U a skleněným výplním na fasádě budou mít kanceláře Parkview po většinu dne téměř 100 % přirozeného osvětlení.

Skanska staví Parkview tak, aby budova získala jak nejvyšší environmentální certifikaci LEED Platinum za svůj úsporný provoz a minimální dopad na životní prostředí, tak hodnocení WELL, který oceňuje kvalitní a zdravé pracovní prostředí pro nájemce budovy.

Parkview je zároveň navržena jako chytrá budova, ve které digitalizace jejího návrhu a procesu výstavby v systému BIM usnadní její pozdější provoz. Pro nájemce developer připravuje systém Connected by Skanska, který ve speciálně vyvinuté aplikaci nabídne efektivní a jednoduchý přístup do budovy a zároveň sdruží všechny služby v budově i okolí.

Kontakt:
Petra Machartová, Skanska Property Czech Republic
Tel: +420 603 587 928, e-mail: Contact

Markéta Miková, AMI Communications
Tel: +420 739 057 684, e-mail: Contact

Tiskové zprávy najdete na www.skanska.cz/cz/News-and-press