Skanska v České Republice
c

Alexandra Tomášková první Češkou v čele Skanska Property Czech Republic

Tisková zpráva 16.05.2018 15:30 CET

Alexandra Tomášková převezme od 1. června 2018 vedení Skanska Property, přední developerské společnosti kancelářských nemovitostí v Praze. Nahradí Marii Passburg, která se vrací do švédské společnosti Skanska. Alexandra Tomášková se díky své nové pozici stává členkou managementu divize Commercial Development Europe. I nadále bude působit jako Leasing & Asset Director pro Českou republiku.

Alexandra Tomášková

Alexandra Tomášková je první českou manažerkou, která stane v čele Skanska Property po více než dvaceti letech působení firmy v ČR. V současné době patříme k nejaktivnějším developerům moderních kanceláří v Praze a k tomuto rozvoji významně přispěla také Alexandra. V průběhu uplynulých osmi let úspěšně vedla pronájem a marketing všech našich pražských projektů. Alexandra je známá tím, že se zaměřuje na design, prvky atraktivní pro nájemce a inovace. Těší mě, že Skanska Property v České republice povede právě ona,“ říká Katarzyna Zawodna, prezidentka Skanska Commercial Development Europe, a děkuje Marii Passbug, která se vrací do Švédska, aby zde jako regionální manažer vedla divizi rezidenčního developmentu. „Marie úspěšně etablovala Skanska Property jako efektivní developerskou firmu, která je schopná stavět tři projekty najednou. Trh díky nyní vnímá Skanska Property Czech Republic jako developera inovativních a nadčasových (tzv. futureproof) kanceláří.

Alexandra Tomášková nastoupila do Skanska Property v roce 2010 jako manažerka pronájmů. V průběhu následujících osmi let stála za komerčním úspěchem kancelářských budov City Green Court (Praha 4), Corso Court (Praha 8), Riverview a Five (obě Praha 5) a Visionary (Praha 7). Jako Leasing & Asset Director se podílí na designu, marketingu a pronájmu projektů, které Skanska Property aktuálně staví: Praga Studios (Praha 8) a Parkview (Praha 4), a které připravuje: Key (Praha 4) a Port7 (Praha 7).

„Cítím nadšení a zároveň velkou zodpovědnost. Společně s týmem Skanska Property uděláme vše proto, abychom i nadále realizovali prvotřídní, trvale udržitelné a inovativní budovy a vytvářeli příjemné a inspirativní pracovní prostředí,” říká Alexandra Tomášková, nová ředitelka Skanska Property Czech Republic.

Alexandra Tomášková uplatňuje svůj obchodní talent i v rámci divize Commercial Development Europe, kde v posledních dvou letech vedla mezinárodní tým pečující o strategické klienty Skanska. Součástí jejích aktivit je nyní také pomoc polské společnosti Business Link při vstupu na český trh a otevření největšího coworkingového centra (téměř 5.000 m2) v kancelářské budově Visionary v létě 2018.

Před nástupem do Skanska Property získala Alexandra Tomášková cenné profesní zkušenosti v developerské společnosti Red Group a realitní poradenské firmě Cushman & Wakefield. Alexandra Tomášková je absolventkou Slezské univerzity v Opavě. Je vdaná a má syna Lukáše. K jejím koníčkům patří cestování a sport, zejména rekreační běh a lyžování.

Kontakt:
Petra Machartová, Skanska Property Czech Republic
Tel: +420 603 587 928, e-mail: Contact

Markéta Miková, AMI Communications
Tel: +420 739 057 684, e-mail: Contact

Tiskové zprávy najdete na www.skanska.cz/cz/News-and-press