Skanska v České Republice
c

Skanska Reality zahájila prodej 3. etapy úspěšného projektu Port Karolína

Tisková zpráva 17.04.2018 12:00 CET

V pondělí 16. dubna byl odstartován prodej třetí etapy karlínského projektu Port Karolína, který nabízí 131 bytových jednotek od dispozic 1+kk až po velkorysé 5+kk. Projekt, situovaný v pulsující městské části s výbornou dopravní obsluhou, nabízí společnou terasu na střeše budovy, moderní francouzská okna či praktickou sprchu pro mytí kol a kočárků.

PK3 - 01

„Třetí etapa projektu Port Karolína navazuje na dvě předchozí úspěšné etapy, jejichž dokončení předpokládáme v roce 2019, potažmo 2020,“ sdělil Petr Michálek, generální ředitel Skanska Reality. „Bytový dům Port Karolína 3 klienty osloví nejen svojí netradiční městskou architekturou, ale také promyšlenými dispozicemi bytů. Díky tomu očekáváme zájem ze strany investorů i lidí, kteří hledají vlastní bydlení v centru města s dobrou dostupností služeb i volnočasových aktivit. Zájemci zde najdou také exkluzivní mezonetové byty se střešními terasami, které byly velmi žádané v obou předchozích etapách,” dodává.

Projekt Port Karolína tvoří celkem čtyři etapy s 588 novými domovy. Soustava na sebe navazujících průchodů skrz jednotlivé bytové domy zajistí jejich obyvatelům pohodlný průchod od Rohanského nábřeží, přes vnitroblok až na cyklostezku vedoucí podél Vltavy.

Budova třetí etapy je připravena v nízkoenergetickém standardu s průkazem energetické náročnosti budovy B – velmi úsporná. Navíc každá domácnost uspoří oproti běžné domácnosti více než čtvrtinu celkové spotřeby pitné vody díky nainstalovaným úsporným armaturám. Ochrana biodiverzity v okolí projektu je podpořena kvalitním návrhem sadových úprav a najdeme tu i drobné doplňky - broukoviště nebo zídku pro ještěrky.  

Více než polovina bytů třetí etapy projektu je v dispozicích 1+kk a 2+kk vhodných pro singles, páry či investory. Mezonety umístěné v nejvyšším podlaží naopak nabízí dostatek prostoru a pocit jedinečnosti díky ložnici s terasou na střeše. Většina bytů v nejvyšším patře má navíc v části bytu zvýšený strop,“ uvedl Michal Kubát, developer projektu.