Skanska v České Republice
c

Holešovice jako druhý Karlín? Skanska vnese ještě více života do této populární pražské čtvrti

Tisková zpráva 18.05.2017 11:34 CET

Pražské Holešovice získaly v nedávném hodnocení cestovatelů úctyhodnou 15. příčku. Podle travel blogerů obstály se ctí ve všech hodnocených kategoriích – kultura, kreativita a hodnota –  a začaly tak postupně dohánět věhlasné evropské čtvrti, kterými jsou třeba berlínský Kreuzberg nebo stockholmský Södermalm.

Holešovice si žily vždy tak trochu vlastním životem, oddělené od ruchu velkoměsta. Doky, fabriky, tovární haly – právě industriální atmosféra, která v posledních letech v sedmé pražské části ožívá využitím pro kulturní i komerční účely, dodává této čtvrti jedinečný ráz, který láká současné mladé cestovatele. 

Řada holešovických továren zažila přeměnu v kancelářské a bytové prostory. S tím, jak se do Holešovic postupně vrátil život, začala zde vznikat řada klubů, restaurací a obchodů. Bývalé výrobní haly využívají také kulturní instituce, např. divadlo La Fabrika nebo centrum současného umění DOX.

Kromě revitalizace stávajících objektů, vzniká v Holešovicích i mnoho nových budov. Stavební boom se zde naplno rozjel od roku 2000 a mezi starou zástavbou tak začaly vznikat nové developerské projekty bytových domů a administrativních center.

I přes značný pokrok ne všechny části Holešovic mají za sebou nový začátek. Například okolí Nádraží Holešovice zůstává stále opomíjenou oblastí i přes svoji dokonalou dopravní dostupnost. To chce změnit a nastartovat rozvoj i této části Holešovic společnost Skanska Property, která zde v současné době staví svůj unikátní projekt kancelářského hubu s názvem Visionary. Díky příchodu firem do této opomíjené části města chce Skanska podpořit i rozvoj další infrastruktury – restaurací, sportovišť, kulturních institucí.

„Pro Visionary jsme si vybrali Prahu 7, která je v současnosti jednou z nejrychleji se rozvíjejících městských částí. Mezi firmami je populární výhodným umístěním na dopravní tepně a mnoha atraktivními sousedy. Osvědčenými lákadly jsou park Stromovka, Holešovická tržnice s farmářskými trhy a vyhlášeným vietnamským bistrem nebo současné umění v La Fabrice, Veletržním paláci, DOXu či Jatkách78,“ říká Marie Passburg, ředitelka Skanska Property Czech Republic.

Visionary bude prvním a zároveň nanejvýš moderním kancelářským projektem, který se bude nacházet v bezprostřední blízkosti stanice metra Nádraží Holešovice (na křižovatce ulic Plynární a Argentinská) a bude tak mít přímý přístup ke čtyřem typům hromadné dopravy – vlaku, metru, autobusům a tramvajím. Podobně výhodná dostupnost MHD je v Praze jen na Florenci a Smíchovském nádraží.

Administrativní komplex nabídne celou řadu služeb nejen svým nájemcům, ale i místní komunitě. Zahrada budovy bude veřejně přístupná. Lidé tam budou moci využívat například multifunkční hřiště či venkovní kino, k dispozici bude i restaurace s kavárnou. Svým nájemcům poskytne Visionary nepřeberné množství benefitů, mezi něž patří kromě zdravého a flexibilního pracovního prostředí také hravý design s inovativními prvky, dechberoucí výhledy a terasy nebo mobilní aplikace usnadňující dostupnost služeb nabízených přímo v budově (půjčovna elektromobilů či samoobslužná prádelna) i blízkém okolí. Jako první budova v ČR také Visionary představí běžeckou dráhu umístěnou přímo na střeše. Podobnou dráhu na střeše má třeba hotel Four Seasons v Libanonu.