Skanska v České Republice
c

Výtěžek z prodeje knížky napsané vítězi soutěže Bambini litera půjde nadaci Eda, pomáhající dětem se zrakovým postižením

Tisková zpráva 16.09.2016 9:42 CET

Skanska Reality, developerská část skupiny Skanska, úspěšně zakončila letošní první ročník literární soutěže pro děti od 6 do 12 let, nazvané Bambini litera.

V sobotu 10. září 2016 se v zahradě karlínské budovy Corso Court, v níž se nachází sídlo stavební skandinávské společnosti, uskutečnil slavnostní křest a autogramiáda První knížky pohádek od dětí pro děti, která obsahuje dvacet nejlepších soutěžních příběhů. Ty vybrala odborná porota v čele se známou spisovatelkou Sandrou Vebrovou, která byla na sobotní akci přítomna a spolu s Naďou Ptáčkovou, generální ředitelkou Skanska Reality, zde knihu pokřtila.

knizka

„Účast v soutěži Bambini litera předčila naše očekávání. V průběhu pouhých dvou měsíců nám od dětí přišlo celkem 336 pohádek. Malým spisovatelům nechyběla fantazie, proto bylo poměrně náročné vybrat z uvedeného počtu dvacet vítězných pohádek,“ řekla Naďa Ptáčková, generální ředitelka Skanska Reality.

První knížka pohádek od dětí pro děti vyšla v limitované edici 2 000 ks a výtěžek z jejího prodeje poputuje na charitativní účely – konkrétně nadačnímu fondu Eda, který je oporou rodinám, v nichž se narodily děti se zrakovým či jiným postižením. Knihu je možné zakoupit na stránkách www.skanska.cz/reality za prodejní cenu 199 Kč včetně DPH.

„Soutěží Bambini litera jsme s kolegyní Veronikou Vanišovou od března doslova žily. Pročítaly jsme se stovkami dopisů, s vybranými dětmi jsme navštívily tiskárnu, kde se knížka tiskla, vymýšlely jsme zábavný event pro vítězné spisovatele a jejich rodiče. Těší nás obrovský zájem i po skončení, neboť nám doposud chodí od dětí a jejich rodičů děkovné dopisy, které v nejbližší době zveřejníme na našich webových stránkách,“ doplnila Renata Vildomcová, vedoucí oddělení Marketingu a komunikace.