Skanska v České Republice
c

Skanska Reality získala ekologický certifikát ISO14001

Tisková zpráva 18.12.2015 11:16 CET

P r a h a (16. prosince 2015) – Skandinávský rezidenční developer Skanska Reality potvrdil svou pověst zeleného developera a získal mezinárodně platnou certifikaci ISO14001.

Ta definuje požadavky na systém řízení firem tak, aby byly sníženy environmentální dopady související s fungováním společnosti. V České republice je Skanska prvním velkým rezidenčním developerem, který se v této oblasti certifikoval.

„Environmentální odpovědnost je pro Skanska součástí firemní strategie. Dlouhodobě toto téma diskutujeme a navzájem se inspirujeme. Mezinárodní certifikací ISO14001 postupně prošly všechny naše obchodní jednotky ve světě, neboť ji vnímáme jako jeden z nástrojů, pomocí kterého můžeme naplňovat
naši zelenou politiku v kontextu celkové politiky udržitelnosti,“ řekla Naďa Ptáčková, generální ředitelka Skanska Reality.

Příprava na certifikaci začala ve společnosti letos na jaře výběrem certifikační agentury.  Partnerem developera pro certifikaci systému environmentálního managementu se stala německá společnost Dekra Certification, která působí v České republice od roku 2001. Audit proběhl ve Skanska Reality v listopadu 2015.