Skanska v České Republice
c

Skanska realizovala akvizici v Modřanech

Tisková zpráva 20.07.2015 13:18 CET

Praha (20. července 2015) – Skanska Reality, rezidenční část společnosti Skanska, ohlásila v tomto roce již třetí akvizici. Tentokrát získala do svého portfolia nevyužívané území bývalého modřanského cukrovaru. Jeho původním vlastníkem byla skupina Neocity. Brownfield o rozloze cca 8 hektarů se nachází v Praze 12 – Modřanech. I tentokrát se obě smluvní strany dohodly, že nedojde ke zveřejnění hodnoty transakce.

„Naší snahou bude, aby doposud nevyužívané území bývalého cukrovaru získalo nejen novou bytovou, ale ve smysluplné míře také mix komerčních funkcí, který bude odpovídat potřebám starousedlíků i nově příchozích do lokality,“ řekla Naďa Ptáčková, generální ředitelka Skanska Reality. „V projektu, který budeme chystat v horizontu několika příštích let, se navíc budeme snažit akcentovat dlouhou a zajímavou historii tohoto místa.“

Skanska v letošním roce avizovala již dvě akvizice. V únoru odkoupila od společností Karlín Group  a Ungelt Partners rezidenční projekt s platným územním rozhodnutím, známý pod názvem„River Gardens Východ“. Předpokládaných 533 bytů v Thámově ulici by mělo jít postupně do prodeje v jednotlivých na sebe navazujících etapách. Druhou akvizicí, oznámenou v polovině dubna, je průmyslový areál Michelských pekáren o rozloze 4 hektarů, který původně vlastnila společnost Michelské pekárny a.s..

„Tento rok jsme již investovali finanční prostředky v řádech stovek milionů korun a jsme připraveni na další investice. V centru našeho zájmu jsou zejména projekty v širším centru Prahy s dobrou dopravní dostupností a občanskou vybaveností s řádově stovkami bytů. Stabilně bychom chtěli mít v nabídce okolo 600 nových bytů," uvedla Naďa Ptáčková závěrem.

Společnost Skanska je jednou z předních stavebních a developerských skupin ve světě. Aktuálně působí v 11 zemích a globálně zaměstnává 57 000 lidí. Developer Skanska Reality působí na místním trhu již více než 18 let a dlouhodobě patří mezi čtyři nejvýznamnější developerské společnosti v Praze. Za tuto dobu realizovala výstavbu téměř 7 000 nových domovů, ve kterých žije přes šestnácti tisíc lidí.