Skanska v České Republice
c

Skanska letos provede návštěvníky veletrhu Bydlení virtuálním vzorovým bytem

Tisková zpráva 16.03.2015 12:30 CET

Skandinávský developer Skanska představí na veletrhu bydlení For Habitat 2015 novinku v oblasti virtuální reality – 3D brýle Oculus Rift. Díky nim můžete navštívit kompletně zařízený vzorový byt finské pobočky společnosti. Kromě této hi-tech novinky bude na stánku Skanska kurz první pomoci v domácnosti, který povede lektorka Libuše Terezie Vojtová. Co se týče nových projektů, na veletrhu budou poprvé představeny Terasy Strašnice, bydlení v Praze 10.

 

Terasy Strasnice

„Naše společnost přichází s inovacemi a využívá mezinárodního sdílení know-how, proto můžeme jako první developer v Čechách představit projekt pro 3D brýle Oculus Rift Development Kit 2 ,“ řekl Ondřej Svatoň, vedoucí oddělení Marketingu a komunikace. „Na projektu Skanska z Finska chceme otestovat, zda by i naše klienty zaujalo, pokud bychom jim představili nový projekt v rané fázi prodeje touto doposud netradiční formou.,“ doplnil závěrem.
Stánek č. 3C19 v podobě domečku Homes by Skanska bude možné navštívit od čtvrtka 19. března do neděle 22. března. Vstup do virtuálního vzorového bytu bude omezený – případní zájemci si ho mohou prohlédnout pouze v sobotu či neděli. Kurz první pomoci lektorky Vojtové proběhne od pátku do neděle.

Projekt Terasy Strašnice, nacházející se v lokalitě Prahy 10, vyroste v ulici U Hranic. Sousedství vilové zástavby dává tomuto místu ráz příjemné rezidenční čtvrti s množstvím zeleně. Zájemcům o nový domov bude k dispozici 139 bytů ve velikostech od 1+kk po 5+kk, podlahová plocha se pohybuje v rozmezí 32 až 120 m2. Samozřejmostí bude dostatek parkovacích stání. V domě je počítáno také s 252 m2 nebytových prostor.

Brýle pro virtuální realitu

Oculus Rift Development Kit 2 jsou brýle pro virtuální realitu, které umožňují vnímat 3D projekci z bezprostřední blízkosti a octnout se tak přímo v jiném – virtuálním prostoru. Brýle nasadíte na hlavu a skrze čočky sledujete displeje, na nichž je prostředí přizpůsobené zvlášť pro pravé a levé oko. Součástí zařízení je také kamera snímající infračervené diody na brýlích, díky čemuž je možné rozpoznávat i sebemenší pohyb hlavou do stran či její natočení.