Skanska v České Republice
c

Five

  • Five ve dne
  • Five v noci
  • Five
  • Five
  • Obraz od Jakuba Matušky alias Maskera v lobby
  • Lobby s hodinami z původní tramvajové vozovny

Mottem projektu, který se nachází v lokalitě Prahy 5 – Smíchova, je “History meets future” neboli “Historie se potkává s budoucností”, což perfektně na budovu s příznačným názvem Five sedí. Projekt byl postaven na pozemku bývalé tramvajové a později trolejbusové vozovny a my jsme se v nejvyšší možné míře snažili uctít historii tohoto místa. Historická stěna vozovny byla zachována a na ní byla vystavena nová, moderní budova. Kromě toho jsme také ponechali starý komín a historické hodiny, jež byly součástí původní vozovny, zrestaurovali je a ty se pak staly součástí lobby budovy. Všechny tyto historické elementy a genius loci místa samotného se snoubí v jedinečné industriální architektuře projektu s prvky jako je například druhý plášť fasády z tahokovu, přiznaný beton, či odhalená instalační vedení na stropech.

Kromě výjimečné architektury si nájemci budovy velice cení také střešní terasy, která nabízí skutečně nevídaný panoramatický výhled na nejvýznamnější pražské památky včetně Pražského hradu, Národního divadla a Vyšehradu. Díky místům k sezení a relaxačním zónám si tak uživatelé budovy mohou na střechu přinést svůj laptop a vychutnat si příjemné prostředí na čerstvém vzduchu i při práci.

Usilujeme o celkové pohodlí a co nejjednodušší život uživatelů budovy, a proto jsme se zaměřili na inovace, jež jim usnadní jejich pracovní den. Vyvinuli jsme aplikaci, která soustřeďuje všechny služby dostupné v budově a okolí. Prostřednictvím aplikace je možné si rezervovat auto ze sdíleného systému vozidel v Praze, zjistit kde je v okolí objektu možné parkovat, kam můžete zajít na oběd či večeři, jaké akce můžete v lokalitě navštívit nebo třeba využít služeb prádelny - zamknout své špinavé oblečení ve skříňce, objednat čistění, praní či žehlení a za 48 hodin si hotové oblečení ve skříňce vyzvednout.

Kromě těchto výhod pro uživatele budovy jsme v rámci výstavby též zrekonstruovali silnici a chodníky v přihlehlé ulici. Mimo to jsme zde zajistili zklidnění provozu instalací silničních retardérů a také jsme provedli úpravu přechodu frekventované ulice Svornosti, díky které došlo ke zlepšení bezpečnosti chodců.

Budova Five byla ze 100 % pronajata ještě před dokončením. 80 % budovy je pronajato společnosti MSD, globální farmaceutické společnosti, která zde provozuje svůj IT Global Innovation Hub. MSD je naším dlouhodobým zákazníkem, již v roce 2014 si pronajali celou budovu Riverview, která se nachází hned přes ulici od Five. Dalšími významnými nájemci jsou developerská a stavební skupina EBM Group, designérské studio U1 a farmaceutická společnost Roche Diagnostics. Firma Sodexo zde otevřela svou stylovou restauraci Dave B – Taste Five, která dokonale ladí s industriálním charakterem budovy a nabízí prvotřídní gurmánský zážitek.

Five je také mimořádným příkladem trvale udržitelného projektu. Projekt získal nejvyšší možnou úroveň Platinum certifikace LEED s 89 body, což je dle dostupných informací nejvyšší možné skóre v rámci spekulativního developmentu v České republice.

Budovu krátce po jejím dokončení koupil realitní fond Triuva.    

Nalezeno

loading