Skanska v České Republice

Skanska Property Czech Republic

Skanska Property Czech Republic, která na českém realitním trhu působí již více než 25 let, je dceřinou společností švédské skupiny Skanska Commercial Development Europe (SCDE). V ČR se dlouhodobě věnujeme výstavbě moderních kancelářských budov a naším nejnovějším projektem Port7 jsme vstoupili také do segmentu mixed-use (tzn. multifunkčních) developerských projektů.
V rámci našeho podnikání vyznáváme následující hodnoty:

Vytváříme špičkové pracovní prostředí

Zakládáme si na vysoké kvalitě našich projektů, ať už po stránce architektonické, stavebně-technické či provozní. Jako první v ČR jsme pro naše administrativní budovy získali mezinárodní certifikát WELL (Visionary 2018, Praga Studios 2019), který hodnotí kvalitu interiéru z pohledu zdraví a celkové pohody jejich uživatelů. Naše budovy jsou bezpečné a zdraví prospěšné.

Dbáme na trvalou udržitelnost

Prvenství držíme také oblasti tzv. trvale udržitelného developmentu. Jako první v ČR jsme na trh uvedli tzv. zelenou komerční kancelářskou budovu (City Green Court 2012). Od té doby všechny naše budovy stavíme tak, aby získaly nejvyšší mezinárodní environmentální certifikaci LEED. Podle ní se díky použitým materiálům a technologiím se celková úspora energií a vody blíží k 50 %. A připravujeme také svůj první klimaticky neutrální projekt na Radlické, jehož výstavba by měla začít v roce 2023.

Sázíme na realitní inovace

Trendy, které zvyšují uživatelský komfort našich budov, nejen sledujeme, ale obratem uvádíme do vlastní praxe. Dlouhodobě spolupracujeme s respektovanou společností Sharry Europe, jež pro naše kancelářské budovy v regionu střední a východní Evropy vyvíjí unikátní operační systém pro chytré budovy. Pomocí aplikace v chytrém telefonu vás pustí do podzemního parkování a najde volné místo, odemkne kancelář virtuální kartičkou v mobilu nebo třeba zarezervuje terasu na večerní firemní akci.

Podporujeme alternativní způsoby dopravy

Naše projekty stavíme ve výborně dostupných centrálních lokalitách, kam se pohodlně dostanete pražským metrem. Podporujeme také cyklisty a elektromobilitu. V  parkingu našich budov najdete rozsáhlé kolárny a skvěle vybavené zázemí pro cyklisty, kde jsou sprchy, skříňky na cyklistické potřeby, nástroje na základní opravu kola a také ručníkový servis zdarma. U našich budov najdete veřejné nabíjecí stanice na elektromobily. Nabíječky u našich budov Visionary a Corso Court patří dlouhodobě k nejvíce využívaným v  Praze (a celé ČR).

Jsme dobrý soused

Vnímáme naše developerské projekty v urbanistickém kontextu a spolupracujeme s tamějšími municipalitami na tom, abychom do daného prostředí přinesli i něco navíc. Proto jsou součástí našich administrativních projektů obchody a služby, které v lokalitě chybí. Velkou pozornost věnujeme zahradním úpravám v okolí našich projektů. Postavili jsme i několik sportovišť pro děti i dospělé a na Visionary jsem si v rámci projektu společně s městskou částí vyzkoušeli i mateřskou školku.