Skanska v České Republice
c

Skanska Česká republika a Slovensko

Jsme stavební a developerská skupina působící v České republice, na Slovensku, v Maďarsku a Rumunsku a tvoříme součást světového koncernu Skanska se sídlem ve Švédsku.

  Skanska Česká republika a Slovensko Skanska Global
Počet zaměstnanců 3 800 40 642
Obrat (2016) 14 239 mil. Kč SEK 151.3 mld.
Provozní zisk (2016) 382 mil. Kč SEK 8.2 mld.
Prezident Michal Jurka Johan Karlström
Založena 2000 1887

Zabýváme se výstavbou dopravní infrastruktury, veřejných zařízení a inženýrských sítí, vyrábíme vlastní produkty a zajišťujeme si zdroje pro výstavbu. Administrativní, výrobní a obchodní prostory zajišťujeme od developmentu až po facility management. V oblasti rezidenčního developmentu se zaměřujeme na budovy šetrné ke svému okolí i lidem, kteří je obývají.

Obchodní jednotku Skanska Česká republika a Slovensko tvoří celkem čtyři divize: Čechy, Morava, Slovensko a divize Rumunsko a Maďarsko.

Společensky odpovědná firma

Jsme jedním z předních dodavatelů stavebních prací  v České republice a na Slovensku, jsme inkluzívní a společensky odpovědná společnost, naším mottem je: Stavíme svět, ve kterém sami chceme žít. Stavíme, modernizujeme a udržujeme infrastrukturu v naší zemi. Na základě skandinávské tradice klademe důraz na „zelené" inovační a progresivní technologie.

Společnost Skanska působí na celém světě a je doma na vybraných domácích trzích v Evropě a v USA, je kótována na stockholmské burze cenných papírů a má sídlo ve švédském hlavním městě.

Aktivní role ve společnosti

Na všech našich trzích máme dobrou pozici k tomu, abychom dodávali udržitelná řešení, která zákazníci a společnosti potřebují. Chceme hrát aktivní roli při rozvoji celé společnosti, spolupracovat se zákazníky, politickou elitou a dalšími zainteresovanými stranami, abychom dále zlepšovali standardy v oblasti bezpečnosti na stavbách, ekologie, etiky a diverzity a inkluze.

Naším cílem u všech projektů je mít takřka nulový dopad na životní prostředí na paletě Deep Green™. Ve všech našich provozech v České republice odebíráme výhradně „zelenou energii."

Poslední úprava textu: 10.10.2017