Skanska v České Republice
c

Novým prezidentem Skanska Česká republika a Slovensko se stal Michal Jurka

K 8. září byl Michal Jurka jmenován Prezidentem obchodní jednotky Skanska Česká republika a Slovensko. Počínaje 9. zářím se zároveň stal statutárním ředitelem Skanska a.s. Michal nahradí Romana Wieczorka, který se vrací ke své roli Výkonného Viceprezidenta Skanska AB (EVP Skanska AB) na plný úvazek.

„Strategické směřování firmy se nemění. Věřím, že etické chování a bezpečné pracovní prostředí je základem úspěšného podnikání. Dále se budeme soustředit na správný výběr projektů a posílení risk managementu. Jsem přesvědčen, že tyto kroky nám umožní získat dobré projekty a povedou k naplnění našeho business plánu," říká Michal Jurka, nový Prezident Skanska Česká Republika a Slovensko.

Michal Jurka nastoupil do společnosti Skanska v roce 2002. Působil ve výrobě a v různých manažerských pozicích, později se stal ředitelem divize Zdroje ve Skanska Česká republika a Slovensko. V poslední době zastával pozici Výkonného viceprezidenta (EVP) společnosti Skanska Polsko, kde byl zodpovědný za silniční a železniční stavitelství ve středním a jižním regionu a betonové vozovky. Michal Jurka je ženatý a má dvě děti.

„Michal Jurka zná Skanska velmi dobře, jelikož pracuje pro naši společnost na různých pozicích již čtrnáct let. Je to silný lídr s dobrým etickým nastavením. Michal má spoustu energie a schopnost najít nový pohled na věc. Velmi rád ho vítám v jeho nové roli ", říká Roman Wieczorek, Výkonný viceprezident mateřské společnosti Skanska AB.