Skanska v České Republice
c

Letní stáž pro studenty

Spolupráce s mladými talenty je pro nás velmi důležitá, proto jsme se rozhodli rozšířit spolupráce se školami a studentům nabídnout účast v rámci tzv. Skanska Summer Trainee Programu.

Na rozdíl od běžné letní placené praxe program nabízí studentům možnost rozšířit si obzory o nové odborné informace a setkat se se zajímavými lidmi napříč Skanska. Jedná se o jedinečnou příležitost seznámit se více s naší společností a našimi hodnotami, osobně se setkat s členy nejvyššího vedení a ještě si k tomu zahrát projektovou hru založenou na reálných situacích ze stavebního prostředí. Nedílnou součástí je také exkurze na některou z našich staveb či pracovišť.

Program je zahájen dvoudenním setkáním v pražském sídle společnosti Skanska a pokračuje na jednotlivých pracovištích pod vedením zkušených kolegů tzv. Trainee Leaders. Ti studenty doprovází po celou dobu jejich působení ve Skanska a na závěr společně zhodnotí průběh stáže a možnosti dalšího dlouhodobého uplatnění v řadách Skanska.

Co o dvoudenním osobním setkání ve Skanska v letošním roce řekli účastníci Summer Trainee Programu (studenti z ČVUT Praha, VUT Brno, VŠB Ostrava, STU Bratislava a TUKE Košice)?

"Akce se mi od první chvíle líbila!"

"Získal jsem nové kontakty na super lidi pracující ve Skanska, prezentace o BIM byla skvělá."

"Všechno bylo moc fajn, nejzajímavější byla projektová hra Risk game."

"Přístup všech zaměstnanců Skanska a především těch, kteří nám přímo pomáhali."

"Že jsem se seznámil se spoustou zajímavých lidí z nejrůznějších oborů. Přestože každý z nás se stal ve Skanska "odborníkem" na odlišné produkty, tak jsme dokázali najít společnou řeč a vést podnětný dialog. Velice oceňuji, jako byla akce připravena. Představila mi společnost v tom nejlepším světle. Za veliký bonus považuji výběr lidí, se kterými jsem měl čest se setkat. Především se statutárním ředitelem Skanska, či si vyslechnout zajímavý výklad manažera beronárny. Takže super a zároveň chci poděkovat, že jsem měl možnost se ho zúčastnit."

 

Poslední úprava textu: 10.10.2017