Skanska v České Republice
c

Port7

 • Port7
 • Port7
 • Port7
 • Port7
 • Port7

O budově

Port7 je projekt s jedinečnou atmosférou na nábřeží, který se nachází v Praze 7 – Holešovicích, v těsné blízkosti Vltavy. Skanska plánuje v této lokalitě vybudovat kampus, který bude nezávislým „městem ve městě“ s dokonalou dostupností prostředků veřejné hromadné dopravy. Projekt Port7 s celkovou rozlohou 48,000 m2 není pouhým moderním kancelářským centrem. Na břehu řeky bude vybudován nový areál s veškerou nezbytnou občanskou vybaveností – obchody, restauracemi, školkou, hotelem nebo krátkodobým ubytovacím zařízením. Skanska nezapomene ani na volnočasové aktivity, které se k této lokalitě dokonale hodí. Vybuduje řadu zelených ploch, kde může kdokoli po práci odpočívat nebo i cvičit. Lidé, kteří budou pracovat v areálu Port7, budou například moci využívat „plovoucí“ zasedací zasedačky na vodě. Součástí kampusu bude i přístav pro motorové a malé čluny. Nábřeží a mola budou místem všemožných kulturních a společenských akcí a vyznavači vodních sportů budou potěšeni snadným přístupem k řece v odpočinkových zónách. Bude tu i stezka pro cyklisty i bruslaře.

Skanska pokračuje v zavádění mnoha inovativních prvků a každá budova se stává technologicky vyspělejší, což oceňují především všichni její nájemci. Port7 není výjimkou. Uživatelé budovy mohou například využívat veškeré služby v budově prostřednictvím mobilní aplikace. To znamená, že si nájemníci mohou objednat jídlo z restaurace v budově, zarezervovat elektromobil nebo elektrokolo, sledovat fungování budovy z hlediska úspor energie a vody, objednat si služby prádelny, využívat inteligentní parkovací systém a mnohé další služby.

Trvale udržitelná řešení

Port7 je inovativní a energeticky úsporná budova, která využívá výrazně méně energie a vody než běžné kancelářské budovy. Její součástí je řada energeticky úsporných řešení k minimalizaci environmentální stopy a významnému snížení provozních nákladů.

Oblasti, v nichž Port7 dosahuje vynikajících výsledků, jsou zejména následující:

 • V celé budově jsou použity ekologické materiály k vytvoření zdravého pracovního prostředí.
 • Vysoce kvalitní a účinné LED osvětlení se senzory obsazenosti a pohybu k minimalizaci spotřeby energie.
 • Významné množství pitné vody (cca. 30 %) je uspořeno prostřednictvím účinných armatur.
 • Vysoce výkonná fasáda, důmyslný systém ventilace a klimatizace, chladící trámy, LED světla a výtahy s rekuperací energie snižují spotřebu energie budovy o 36 %.
 • Každý je vybízen k využívání pokročilého systému recyklace a řádnému třídění odpadu včetně kompostování a třídění kovů.
 • Všechny zasedací místnosti jsou vybaveny senzory CO2, takže můžete být efektivnější díky většímu množství čerstvého vzduchu.
 • V areálu se sbírá dešťová voda a využívá se k zavlažování zahrady a zelené střechy.

Certifikace

Port7 přirozeně cílí na certifikaci LEED Platinum, kromě toho se chce ale také na certifikaci WELL na úrovni Platinum. WELL sleduje prvky, které mají vliv na zdraví a duševní pohodu lidí prostřednictvím kvality ovzduší, vody a přístupu ke zdrojům světla. Zaměřuje se rovněž na pohodu lidí, zdravou výživu a vliv budov na lidský organismus a duševní zdraví.

 

Nalezeno

loading
Mezinárodní projekty na stránkách skupiny Skanska