Skanska v České Republice
c

Key

  • Key
  • Key
  • Pohled na Key z magistrály

O budově

Key se nachází ve velmi dobře zavedené obchodní lokalitě na pražském Pankráci. Budova bude mít skvělou viditelnost z dálnice. Z hlediska velikosti se jedná o největší kancelářský projekt společnosti Skanska v Praze o přibližné rozloze 33 000 m2 realizovaný ve dvou etapách. Terénní úpravy mezi těmito dvěma etapami, stejně jako rozlehlé terasy v nádherným výhledem na Prahu, budou sloužit nájemcům k odpočinku a společenským událostem. V prostoru mezi těmito dvěma etapami vytvoří společnost Skanska živé veřejné prostranství se širokou škálou služeb, jako je restaurace, kavárna, kino pod otevřeným nebem a řadu prostor pro práci i odpočinek. Skanska současně upraví cestu pro pěší pod ulicí 5. května, která nájemcům poskytne lepší přístup do areálu projektu.

Skanska pokračuje v zavádění mnoha inovativních prvků a každá budova se stává technologicky vyspělejší, což oceňují především všichni její nájemci. Key není výjimkou. Uživatelé budovy mohou například využívat veškeré služby v budově prostřednictvím mobilní aplikace. To znamená, že si nájemníci mohou objednat jídlo z restaurace v budově, zarezervovat elektromobil nebo elektrokolo, sledovat fungování budovy z hlediska úspor energie a vody, objednat si služby prádelny, využívat inteligentní parkovací systém a mnohé další služby.

Trvale udržitelná řešení

Key je inovativní a energeticky úsporná budova, která využívá výrazně méně energie a vody než běžné kancelářské budovy. Její součástí je řada energeticky úsporných řešení k minimalizaci environmentální stopy a významnému snížení provozních nákladů.

Oblasti, v nichž Key dosahuje vynikajících výsledků, jsou zejména následující:

  • V celé budově jsou použity ekologické materiály k vytvoření zdravého pracovního prostředí.
  • Vysoce kvalitní a účinné LED osvětlení se senzory obsazenosti a pohybu k minimalizaci spotřeby energie.
  • Významné množství pitné vody (cca. 30 %) je uspořeno prostřednictvím účinných armatur.
  • Vysoce výkonná fasáda, důmyslný systém ventilace a klimatizace, chladící trámy, LED světla a výtahy s rekuperací energie snižují spotřebu energie budovy o 36 %.
  • Každý je vybízen k využívání pokročilého systému recyklace a řádnému třídění odpadu včetně kompostování a třídění kovů.
  • Všechny zasedací místnosti jsou vybaveny senzory CO2, takže můžete být efektivnější díky většímu množství čerstvého vzduchu.
  • V areálu se sbírá dešťová voda a využívá se k zavlažování zahrady a zelené střechy.

Certifikace

Key přirozeně cílí na certifikaci LEED Platinum, kromě toho se chce ale stát první budovou v ČR s certifikací WELL na úrovni Platinum. WELL sleduje prvky, které mají vliv na zdraví a duševní pohodu lidí prostřednictvím kvality ovzduší, vody a přístupu ke zdrojům světla. Zaměřuje se rovněž na pohodu lidí, zdravou výživu a vliv budov na lidský organismus a duševní zdraví.

Dostupnost

Budova Key bude nájemcům k dispozici ve druhé polovině roku 2019.

Nalezeno

loading
Mezinárodní projekty na stránkách skupiny Skanska