Skanska v České Republice
c

U Cukrovaru, bytové domy Elča a Emča, Praha 4 - Modřany

Naše projekty jsou pozitivně hodnoceny v odborných i veřejných soutěžích, jako například bydlení U Cukrovaru - bytový dům Elča a Emča, který obdržel cenu Best of Realty 2016.

U cukrovaru, Praha
1 / 4
U cukrovaru, Praha
2 / 4
U cukrovaru, Praha
3 / 4
U cukrovaru, Praha
4 / 4

Komorní, nízkopodlažní bytové viladomy Elča a Emča projektu U cukrovaru navazují na stávající zástavbu rodinných vilek a bytový dům Hűbnerky.

Dvoupodlažní budovy s třetím ustupujícím podlažím se svým pojetím prezentují spíše jako zástavba městskými řadovými domy, neboť vkaždém domě bude pouhých 24 bytů v dispozicích od 2+kk o rozloze 52 m2 s lodžií 5 m2 po 5+kk o rozloze 117 m2 s terasou 29 m2. Součástí všech bytů jsou balkony či terasy, byty v přízemním podlaží mají k dispozici velkorysé předzahrádky o rozloze od 79 m2 až po 311 m2.

Silnou stránkou všech bytů je dobrá „zařiditelnost'' související s promyšlenými, funkčními půdorysy, které poskytují dostatek místa pro vše potřebné. Samozřejmostí je i dostatek úložných prostor. V suterénu bytových domů je navrženo 64 krytých parkovacích stání a dostatek prostorných sklepních kójí. I v této etapě projektu je počítáno s kolárnou a místností pro mytí kol, které mohou při nepříznivém počasí využívat i maminky s kočárky a majitelé psů.

Důkladné zateplení obálky budovy a solární panely na střechách, sloužící k ohřívání teplé užitkové vody, zajistí bytovým domům Elča a Emča nízkoenergetický standard s průkazem energetické náročnosti B - velmi úsporná. Přímo u objektu bude také nainstalována podzemní nádrž pro zachycení dešťových vod, které mohou být dále využity při zalévání zeleně v okolí domů.

Základní informace

  • 48 bytů
  • dispozice od 2+kk o rozloze 52 m2 s lodžií 5 m2
  • po 5+kk o rozloze 117 m2 s terasou 29 m2
  • 64 parkovacích stání
  • průkaz energetické náročnosti budovy B - velmi úsporná
  • sprcha pro mytí kol, kočárků či sprchování psů v suterénu domu
  • bezbariérový přístup do všech bytů
Poslední úprava textu: 10.10.2017