Skanska v České Republice
c

Rezidence Hendlův dvůr, Praha 6 - Hanspaulka

Historický objekt Hendlův dvůr jsme citlivě zrekonstruovali a vytvořili tak unikátní bytový dům v komorním prostředí Prahy 6.

hendluv-dvur-01
1 / 7
hendluv-dvur-interier-0
2 / 7
hendluv-dvur-interier-01
3 / 7
hendluv-dvur-interier-02
4 / 7
hendluv-dvur-vizualizace-01
5 / 7
hendluv-dvur-vizualizace-02
6 / 7
hendluv-dvurhviualizace-03
7 / 7

Hendlův dvůr, původně Šárecký dvorec, se nachází nedaleko Šáreckého údolí. Místo má zajímavou a dlouhou historii - bylo osídleno již na začátku dějin naší země, zmiňují jej i nejstarší kroniky a vztahují se k němu prastaré legendy.

Rezidence Hendlův dvůr, architektonicky i urbanisticky významný celek, je dokladem nejstarší zástavby této části Dejvic. Základní ideou rekonstrukce a dostavby proto byla celková revitalizace původních historických objektů a citlivé dotvoření areálu v kontextu s okolní zástavbou. Komorní projekt nabízí pouhých 29 bytů v dispozicích od 1+kk o velikosti 32 m2 až po velkorysé 4+kk, které mají rozlohu 148 m2. Některé z nich vzniknou přestavbou historické části z 16. a 18. století, jiné se budou nacházet v nové přístavbě, která s respektem doplní původní budovy. Většina bytů v přízemí bude mít terasu přecházející do předzahrádky, všem bytům dodá punc vyjímečnosti vstup z patia. Součástí projektu budou i byty mezonetové a také čtyři nebytové prostory.

Samozřejmostí je dostatečný počet parkovacích stání. Maximální bezpečnost a dostatek soukromí zajistí rezidentům uzavřenost areálu.

Poslední úprava textu: 10.10.2017