Skanska v České Republice
c

Milíčovský háj, Loosova, Praha 11 - Háje

milicovsky-haj-01
1 / 5
milicovsky-haj-02
2 / 5
milicovsky-haj-03
3 / 5
milicovsky-haj-04
4 / 5
milicovsky-haj-05
5 / 5

V etapě Sadová projektu Milíčovský háj vzniklo celkem 133 nových bytů v šesti tří až pětipodlažních bytových domech - 106 bytů bude ve standardu Rodina a 27 v nízkoenergetickém standardu Komfort EKO. Všechny bytové domy budou mít průkaz energetické náročnosti B - velmi úsporná. Nízká energetická náročnost je u všech domů výsledkem důkladného zateplení obálky budovy a kvalitních oken.

Dispozice nabízených bytů jsou od 1+kk o rozloze 30 m2 s balkonem 8 m2 po 4+kk o rozloze 112 m2 se dvěma balkony o celkové rozloze 20 m2. Všechny byty mají přiřazenou sklepní kóji, balkon a některé ještě terasu nebo předzahrádku.

Parkovacích stání je 128 a jsou ve společných garážích umístěných pod objekty.

Součástí všech bytů v třípodlažních viladomech ve standardu Komfort Eko je rekuperační jednotka napojená na centrální přívod a odvod vzduchu. To znamená instalaci podlahového rozvodu čerstvého vzduchu - nové bydlení je tedy nejen ekologické, ale především zdravé. Vytápění bytů je zajištěno podlahovými konvektory a nástěnnými radiátory. Prosklené plochy na fasádách domů jsou doplněny venkovními horizontálními žaluziemi chránícími byty před nadměrným přehříváním v letních měsících. Úspora nákladů na vytápění bytu v energeticky úsporném domě může být citelná, dosahuje cca 30 až 40 % nákladů na vytápění běžného bytu.

Poslední úprava textu: 10.10.2017