Nacházíte se zde

Skanska in Czech Republic

Na těchto stránkách najdete informace o působení společnosti Skanska v České republice.

Tyto stránky jsou také dostupné v

Zavřít

Základní informace o společnosti

Skanska je stavební a developerská skupina působící v České a Slovenské republice, je součástí světového koncernu Skanska se sídlem ve Švédsku.

Základním předmětem činnosti jsou všechny obory stavebnictví, vývoj a prodej vlastních bytových a komerčních projektů, správa majetku a související služby.

Společnost Skanska a.s. je dále členěna na jednotlivé divize:

divize Čechy
divize Morava
divize Slovensko

divize Maďarsko a Rumunsko

V České republice dále působí společnosti Skanska Reality a.s. a Skanska Property Czech Republic, s.r.o.

Skanska Property je dceřinou společností Skanska Commercial Development Europe. Zaměřuje se zejména na výstavbu komerčních nemovitostí v Praze a okolí a dalších regionálních městech.    


Světová skupina Skanska

Skanska je jednou z největších společností na světě poskytujících služby v oblasti stavebnictví a projektového developmentu.

U jejího vzniku v roce 1887 stála švédská společnost AB Skanska Cementgjuteriet vyrábějící betonové dekorační dílce, která se v průběhu své existence postupně transformovala na mezinárodní společnost zaměřenou na poskytování celkových stavebních služeb. Název Skanska je používán od roku 1984.

Skanska je tvořena skupinou firem, v jejímž čele stojí Skanska AB se sídlem ve Stockholmu; organizačně se člení na obchodní jednotky rozdělené do čtyř základních podnikatelských směrů.